Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Muğla’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İçerisinde Kutlanıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Muğla’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İçerisinde Kutlanıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Muğla’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İçerisinde Kutlanıyor- Güncel Haberler

Cumhuriyetin ilanın 99. Yılı Muğla’da değişik etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.  28 Ekim akşamı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi. Kutlamalar 29 Ekim günü Atatürk Stadyumunda devam etti.

 

Muğla’da Cumhuriyet Bayramı coşkulu kutlamalara sahne oldu. Cumhuriyetin kuruluşunun 99. Yılı Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kötekli’de yapılan Manuş Baba konseri ile başladı.

 

28 Ekim günü Cumhuriyet Meydanına çelenk koyma töreni düzenlendi. Aynı gün akşam Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkan Saylan Çağdaş yaşam Merkezinde Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Suat Özcan, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Başkan Gürün: İkinci yüzyılda cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmalıyız

Cumhuriyet Resepsiyonunda Konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “ Kurtuluş savaşını başarıyla bir mucize gibi bitirdik. Mustafa Kemal Atatürk dedi ki ‘Yarın Cumhuriyeti ilan Edeceğiz’ bu cümle çok büyük bir meşakatle gelinen, çok büyük  bir mücadeleyle gelinen ve ulaşılan hedefti. Ve o hedefi başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm yoldaşları birlikte ulaştılar. Olağan üstü değerli bir mirasın mirasçılarıyız. Bu gurur duyulacak bir şey ama aynı zamanda bize çok büyük bir sorumluluk yüklüyor. Cumhuriyetin 99 yılına baktığımızda inişler çıkışlarla Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak için yapılan çeşitli hamlelerle bu hamlelerin farklı güçler tarafından başka yönlere çevrilmek istenmesiyle farklı değerler üzerinden değerlendirerek Cumhuriyetin yönü değiştirilmeye, saptırılmaya ve farklı yönlere yöneltilmeye çalışıldı.  Ama şuan Türkiye’ye baktığımızda gelinen noktada herkes kendisini sorguluyor acaba biz doğrumu yaptık bundan sonra ne yapmalıyız diyor. Biz çok daha demokratik, insan haklarına önem veren, hukuka adalete gerçekten sahip çıkan bir yönetim tarzını özlüyoruz ve bunu da hak ediyoruz. Bir yıl sonra 100. Yılı kutlayacağız. Hep birlikte ikinci yüz yılın daha güzel, huzurlu ve eşitlik içerisinde kavga etmeden başlamamız gerekiyor. Yeni bir yüz yıla başlayacağız.  

 

Ailemizin geleceği için çaba harcamalıyız. El ele kol kola tek yürek olarak birlikte mücadele etmeliyiz. Kuruluş ilkelerini tekrar getirmeliyiz. İkinci yüzyıl cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmalıyız. Kendinize inanın. Bir birinize inanın. Barış içerisinde yürüyelim. Sevgimizi büyütelim. 100. Yılda farklı bir ortamda birlikte olmak dileğiyle bayramınızı kutluyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Stadyumunda öğrenciler tarafından hazırlanan 29 Ekim gösterileri ile devam etti. Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün daha sonra halkın bayramını kutladı.

 

Büyükşehir Belediyesi Konseri Milas’ta

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından her sene gerçekleştirilen Cumhuriyet konserinin bu yıl ki adresi ise Milas.  Milas Atapark meydanında gerçekleş tirilecek olan Cumhuriyet Konserinde Tuğçe Kandemir sahne alacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Muğla’da Cumhuriyet Bayramı Coşku İçerisinde Kutlanıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Havalarda Yeterli ve Dengeli Beslenin, Sağlığınızdan Olmayın- Güncel Haberler BlueNoroff tehdit merkezi, kripto para birimi girişimlerinin hesaplarını boşaltıyor- Güncel Haberler Ürgüp Haber Siteleri Didim Belediyesi vatandaşların talebini yerine getirdi- Güncel Haberler Başkan Büyükakın: Kent konseylerinin çalışması başkanlara bağlı olmamalıdır- Güncel Haberler Cumhuriyetin İlanının 99.Yılı Gölcük’te Coşku İle Kutlanacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat