Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Muratbey’den daha iyi bir gelecek için “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” Projesi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » sağlik » Muratbey’den daha iyi bir gelecek için “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” Projesi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Muratbey ‘Doğru Beslen Mutlu Yaşa’ Projesi merak edilen soruları cevaplıyor

 

 

Muratbey, sağlıklı ve bilinçli bir nesil oluşmasına katkı sağlayan projeler geliştirerek sağlıklı beslenme konusunda farkındalık oluşturuyor. Muratbey’in toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı planladığı “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” projesinde Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için gereken ipuçlarını veriyor.

 Muratbey, sağlıklı beslenmenin ve güçlü bağışıklığın büyük önem kazandığı bu dönemde halk sağlığı için “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” projesini hayata geçirdi. Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Muratbey olarak içinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde ve sonrasında pandemi döneminde oluşan eğilimlerin bir çoğunun devam edeceğini öngörmekteyiz.  Yaşanan süreç insanları sağlıkları konusunda daha bilinçli ve dikkatli olmaya zorladı. İnsanlar, sağlıklı beslenmeye özellikle de bağışıklığı güçlendiren beslenmeye odaklandı. İnsanların sağlıklı, besleyici gıdaları sürdürülebilir şekilde tedarik edebilmesi için üretimden tüketime her halkada en yüksek verimliliğe ulaşmayı sağlayacak çalışmalar planlıyoruz. Bunun yanı sıra toplumu bilinçlendirici ve farkındalık yükselten projeler de geliştiriyoruz.  Bu projelerden biri de, bu yılın başında hayata geçirdiğimiz “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” Projesi. Bu proje ile 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı amaçlıyoruz” dedi. 

 

Daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşamın ipuçları videolarda

Her ayın 21’inde düzenli olarak youtube üzerinden tüketiciyi bilinçlendirecek içerikler paylaştıklarını belirten Uluğ, “Değerli danışmanımız Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’nun eşsiz desteği ile sağlık ve bağışıklık konularında farkındalık yaratan, bilgilendirici içerikler paylaşmaya devam ediyoruz. Sosyal medyada Muratbey’i takip eden herkes doğru beslenme ile ilgili aradığı tüm soruların cevaplarını yayınlanan videolarda bulacak” dedi.

 

Projenin öneminden söz eden Muratbey Beslenme Danışmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, “Pandemi döneminde artan farkındalık ile birlikte sağlıklı, doğru bilgiye ulaşmakta zorlanan insanlara yardımcı olmak için projemizi başlatmıştık. Bağışıklığı güçlendirmekten seçici beslenmeye, fazla kilolarla nasıl başa çıkabileceğimizden iştahsızlığa, süt ürünlerinin öneminden bebeklik ve erken çocukluk dönemindeki beslenmeye, D vitamini yetersizliğinden kahvaltının önemine kadar sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam için gerekli ipuçları video serimizin devamında sizlerle olacak. Bu ayki videoda da laktoz intoleransı ve beslenme ilişkisi konusuna değineceğiz. Sık görülen bir durum olan laktoz intoleransı ve bu konuda sorun yaşayanların beslenme düzenini nasıl oluşturacağı ile ilgili bilgi edinmek için ayın 21’inde saat 21.00’de youtube kanalımızda buluşalım. Doğru beslenelim, mutlu yaşayalım” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Muratbey’den daha iyi bir gelecek için “Doğru Beslen Mutlu Yaşa” Projesi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

 • RASTGELE İÇERİKLER

  “Kafes” İki Festivalde Yarışıyor- Güncel Haberler CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları’ndan zam açıklaması- Güncel Haberler Neden Hep Meşkul Olduğumuzu Düşünüp Hiçbir Şeye Ayıracak Vakit Bulamıyoruz- Güncel Haberler 3 – 5 dakilalık ertelemeler sigarayı bırakmada etkili oluyor- Güncel Haberler 12 Mart Pazar reyting sonuçları açıklandı! Yargı dizisinde Ilgaz ve Ceylin’in romantik gecesi rekor kırdı Şehit Gökhan Kıncak’ın adı yaşatılıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat