Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mustafakemalpaşa aromatik bitkiler cenneti oluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Mustafakemalpaşa aromatik bitkiler cenneti oluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Safrandan kara mürvere lavantadan aynı sefaya tam 20 farklı bitki Mustafakemalpaşa’nın göz bebeği olmak için hazırlanıyor.

 

Aromatik bitki üretimiyle daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir yaşam sağlamayı hedefleyen Mustafakemalpaşa Belediyesi, Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu ile yürüttüğü ortak projesi meyvelerini veriyor. Başkan Mehmet Kanar tarafından kurulan Tarımsal Hizmet Müdürlüğü 2. yılını geride bırakırken birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

 

Atıl arazilerin bereketli topraklara dönüşmesinde büyük rol oynayan, 20 yıl aradan sonra topraklara can veren Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü teknik destek ve danışmanlığıyla, ilçede bereketsiz toprak kalmamasını hedefliyor. Sadece domates, biber değil, kozmetik ve sağlık sektörünün ham maddelerini üreticiyle buluşturarak, üreticilere yeni kazanç kapıları açıyor.

 

1200 metre karelik demonstrasyon alanında 20’den fazla tıbbi ve aromatik bitki bulunuyor. Çiftçinin yanında olan Mustafakemalpaşa Belediyesi domates, biber, kavun dışında alternatif ürün çalışmaları önererek çiftçiye destek olmaya devam ediyor.

 

Mustafakemalpaşa'yı tarım devi yapmayı hedefleyen ve gün geçtikçe yeni projeleri hayata geçiren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ''  Daha önce 20 sene cansız kalan topraklarımızı yaban mersinleri ile canlandırdık, meyvelerini topladık, sıra bu eşsiz bitkilerde… Kozmetik ve sağlık sektörüne katkı sağlayacak olan üreticilerimize bereketli günler diliyorum. Toprağımız bereketli, üreticimiz mutlu, bizde mutluyuz.'' dedi.

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Öz‘’ Ekilip verim alınmayan hiçbir bitki yok. Tüm ürünlerimiz topraklarımızda verimli bir şekilde can buluyor. Her bitkinin kendine özel yeşerme dönemi mevcut marttan sonra capcanlı bir bahçe ile sizleri karşılıyor olacağız.’’ Dedi.

 

İklim koşulları elverişli olan Mustafakemalpaşa’da susam, çörek otu, bamya parsellerinin de yapılması planlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Mustafakemalpaşa aromatik bitkiler cenneti oluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Muğla Büyükşehir Kooperatifleri tek çatı altında topluyor- Güncel Haberler Nâzım Hikmet arşivi Edebiyat Müzesi’nde- Güncel Haberler Ressam Önel’in, Renkler ve Lekeler İsimli Sergisi, Orhan Peker Sanat Galerisi’nde- Güncel Haberler Basın ajansı modeli tek yönlü iletişim sürecine dayanıyor- Güncel Haberler Türk Eğitim Vakfı “Yarıda Kalmasın” Projesiyle Büyükada Yardımseverlik Koşusu’nda- Güncel Haberler Sürdürülebilir Kalkınma İçin İyi Uygulama Örnekleri- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat