Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mustafakemalpaşa Belediyesinin geri dönüşüm projesine liseli gençlerden tam destek- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Mustafakemalpaşa Belediyesinin geri dönüşüm projesine liseli gençlerden tam destek- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Hasan Celal Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Mustafakemalpaşa Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü ile Mustafakemalpaşa Belediyesinin anlaşmalı olduğu Ender Palet Geri Kazanım Tesisleri ziyaret edildi.

 

Atık kabul yeri, ön şartlandırma, ayırma gibi aşamalardan geçen atıklar öğrenciler tarafından tek tek incelendi.

 

Tüketim alışkanlıklarında ki değişimlere bağlı olarak üretilen atık miktarı değişkenlik göstermekte, çevrenin korunması ve doğal kaynakların devamlılığına katkıda bulunmak isteyen öğrenciler ayrıştırma tesislerini ziyaret ettiler.  Ambalaj atıklarının tesise girişlerinden, çıkışına kadar hangi aşamalardan geçtiklerini detaylı bir şekilde öğrendiler. 

 

Doğa dostu belediyecilik anlayışıyla yenilenebilir projelere farkındalık yaratan Mustafakemalpaşa Belediyesi, kendi bünyesinde kurmuş olduğu 1. Sınıf Atık Getirme Merkezini de ziyaret etmeyi unutmadı. Gezide tüm atıkların geri kazanımı ve bertaraf süreci anlatıldı. 

 

Geziye katılan öğrenciler Pazar yeri atıklarının ve kompost dönüş sürecini detaylarıyla inceleyen gençler, geziden memnun kaldıklarını ve bilinç kazandıklarını ilettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Mustafakemalpaşa Belediyesinin geri dönüşüm projesine liseli gençlerden tam destek- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Sürdürülebilir moda endüstrisinin liderleri 2022’de 1,6 milyar dolar ihracat hedefliyor- Güncel Haberler İsu, Tarımsal Sulama Kanallarının Temizliğini Gerçekleştiriyor- Güncel Haberler Muhtardan, Büyükşehir ekiplerine teşekkür- Güncel Haberler Grup Vitamin bu kez Saloon Burger için söylüyor: Turkish Kovboylar!- Güncel Haberler Logitech’in bulut tabanlı yazılımı Sync, kullanıcılarına, çalıştıkları her yerde gelişmiş cihaz yönetimi çözümleri sunmayı amaçlıyor- Güncel Haberler Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği’nden Başkan Erkiş’e ziyaret- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat