Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Narlıdere Belediyesi’nde Engelsiz Gezi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Narlıdere Belediyesi’nde Engelsiz Gezi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hayatın her alanında engelleri kaldırmak için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik kültür gezisi düzenledi. Ödemiş Birgi ve Gölcük’ün tarihi ve turistik bölgelerini keşfetme fırsatı bulan engelli bireyler, aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirdi

 

Engelli bireylerin sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak ve engelsiz bir kent yaratma hedefiyle çalışmalarına devam eden Narlıdere Belediyesi, özel gereksinimi olan vatandaşlara yönelik kültür gezisi düzenledi. Narlıdere Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Narlıdere Belediyesi Engelli Komisyonu işbirliği gerçekleştirilen geziyle engelli bireyler ve aileleri; Ödemiş, Birgi ve Gölcük’te keyifli bir gün geçirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin araç desteği ve Ödemiş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen kültür gezisi, engelli bireyler ve ailelerine büyük moral oldu. Geziye aileleri ile birlikte Birgi’de kahvaltıyla başlayan engelli bireyler daha sonra Ödemiş Belediyesi’nin önceki dönem başkanlarından Bekir Keskin ve eşi Gülfer Keskin’in evinde ipek atölyesine katıldı. Ödemiş’in tarihi ve turistik yerlerini belediye yetkilileri ile keşfetme fırsatı bulan vatandaşlar, rutin hayatlarının dışına çıkma fırsatı yakaladı.

 

“ENGELSİZ KENT, ENGELSİZ TOPLUM”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sosyal belediyecilik anlayışıyla engelli bireylerin hayata katılımını destekleyen çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Engelli vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu oldukça önemsiyoruz. Hayatın farklılıklarımızla güzel olduğuna inanıyoruz. Narlıdere Belediyesi olarak, engelsiz bir kent ve engelsiz bir toplum yaratma hedefiyle yürüttüğümüz çalışmalarımıza her geçen yenilerini ekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde ilçemizin en uğrak noktalarından olan Demokrasi Meydanı’na engelli şarj istasyonu kurmuştuk. Şimdi de engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin talebi doğrultusunda kültür gezisi düzenledik. Engelli vatandaşlarımız için erişilebilir ve ulaşabilir uygulamalarımıza yenilerini eklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Yaşadıkları keyifli gün nedeniyle mutluluklarını dile getiren vatandaşlar ise, kendilerine sağlanan gezi imkânı nedeniyle Narlıdere Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini iletti. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Narlıdere Belediyesi’nde Engelsiz Gezi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Örnek Dönüşüm ‘Millet Bahçesi’ ile Taçlanıyor – Güncel Haberler İnesmek’in Eserleri Bursa’da Görücüye Çıktı- Güncel Haberler Kemer’de Yılbaşı Pazarı Etkinliği- Güncel Haberler Kültür sanatın iklim krizine etkisini konuştular- Güncel Haberler EİB 2021 yılının ihracat yıldızlarını gazetelere verdiği teşekkür ilanlarıyla duyurdu- Güncel Haberler Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Yüreğir Belediyesine ziyaret etti- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat