Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Nilüfer Kent Tiyatrosu gençlerle- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Nilüfer Kent Tiyatrosu gençlerle- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban, Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllüleri ile bir araya gelerek birlikte neler üretilebilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 

 

            Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban ve Genel Yapım Yönetmeni Özlem Daltaban Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllülerinin konuğu oldu.

            Nilüfer Gençlik Evi’nde gerçekleşen buluşmaya Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncuları da katıldı. Nilüfer Kent Konseyi ve Gençlik Meclisi’nin çalışmaları hakkında bilgi alan Daltaban, sivil toplum örgütleri ile sanat ilişkisini ele aldı. Sivil toplum örgütlerinin Türkiye’de son yıllarda etkin olmaya başladığını ifade eden Daltaban, “Siz gençlerin sivil toplum örgütlerinde yer alması çok önemli. STK’larla sanat ilişkisi de önemli. Sizlerle ortak çalışmalar yapmak sanata da katkı sunacaktır. Politik tiyatro türünü mücadele alanlarında kullanmak son derece etkili olur. Tiyatro ile ilgilenmek kitap okumak gibi kendinize yatırım yapmaktır” dedi.

            Sivil toplum örgütlerinin önemine değinen genel yapım yönetmeni Özlem Daltaban da, Nilüfer Kent Konseyi’nin çok iyi bir örnek olduğunu ifade etti. STK’ların sanatı destekleyen bir olgu olduğunu belirten Özlem Daltaban, gençleri sanatın içine çekmenin önemini dile getirdi.

            Gençlerin tiyatroya ilgisini de artırmayı amaçlayan söyleşi sonunda, Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut Yayınları’nın düzenlediği Sahne Eseri Yarışması’na katılarak dereceye giren eserlerin yer aldığı kitap, günün armağanı olarak katılımcılara verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Nilüfer Kent Tiyatrosu gençlerle- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bağcılar Kitap Fuarı, 21 Mayıs’ta başlıyor- Güncel Haberler Şişecam Çevre Dostu “Sırma Su Şişesi” Tasarımıyla Ödül Aldı- Güncel Haberler Foça’da Zeytin Hasadı Şenlikle Başladı- Güncel Haberler Ragıb Narin Mucize ile rekora koşuyor Instagram, Akışta Müzik özelliğini test ediyor- Güncel Haberler 5.Kadıköy Plak Günleri’ne Yoğun İlgi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat