Normalleşmenin Ardından Vaka Sayıları Artıyor Mu?

07.03.2021

0 Yorum

Kısıtlamaların azaltılmasından sonra Türkiye’nin koronavirüs açısından riskli bölgelerinde artış olduğu gözlemlendi, uzmanlardan dikkatli olma çağrısı geldi. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin üzerinden 1 yıl geçti. 1 yıl içerisinde tespit edilen vaka artışlarına göre bir takım kısıtlamalar uygulandı. Zaman zaman kısıtlamalar gevşetildi. Son olarak geçtiğimiz hafta başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile vaka oranları doğrultusunda 4 […]

Normalleşmenin Ardından Vaka Sayıları Artıyor Mu?

Kısıtlamaların azaltılmasından sonra Türkiye’nin koronavirüs açısından riskli bölgelerinde artış olduğu gözlemlendi, uzmanlardan dikkatli olma çağrısı geldi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin üzerinden 1 yıl geçti. 1 yıl içerisinde tespit edilen vaka artışlarına göre bir takım kısıtlamalar uygulandı. Zaman zaman kısıtlamalar gevşetildi. Son olarak geçtiğimiz hafta başında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile vaka oranları doğrultusunda 4 farklı risk grubunda kısıtlamalı normalleşmeye geçildi.

Kısıtlamalı normalleşmenin açıklanmasının ardından kısıtlamanın kalktığı ilk Cumartesi günü çoğu ilde sokakların tıklım tıklım olduğu görüldü, alışveriş merkezleri doldu.

Vaka sayılarında artış gözlemlendiğini dile getiren Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan da, Ankara, İstanbul ve İzmir’de artış olduğunu dile getirerek, vatandaşları tedbiri elden bırakmamaları konusunda uyardı. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ