Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ödemiş Belediyesi ve İzmir BŞB Eşrefpaşa Hastanesi sağlık için el ele verdi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Ödemiş Belediyesi ve İzmir BŞB Eşrefpaşa Hastanesi sağlık için el ele verdi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Ödemiş Belediyesi ve İzmir BŞB Eşrefpaşa Hastanesi sağlık için el ele verdi- Güncel Haberler

Yaşlı, hasta ve engellilere verdiği evde bakım hizmetini 30 ilçeye yaymayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, bu hizmetler için Ödemiş Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı. Evde bakım hizmetlerinde yeni bir dönem başlıyor. 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi halk sağlığı için önemli bir işbirliğine gidiyor. Kemalpaşa ve Bayraklı’da hizmet birimi açan, Tire ilçesi için protokol imzalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin Ödemiş’te Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çatısı altında kuracağı Evde Bakım Hizmetleri Birimi Ödemiş Şubesi için İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünce geçtiğimiz günlerde uygunluk belgesi verildi.  

 

Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi karşısında yer alan yerleşkesi aynı zamanda Eşrefpaşa Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri Birimi Ödemiş Şubesi olarak hizmet verecek.  

 

“KİMSESİZLERİN KİMSESİ” PROJESİ ÖDEMİŞ’TE HAYATA GEÇECEK 

Doktor, hemşire, acil tıp teknisyeni, sosyal hizmetler uzmanı, psikolog, diyetisyen, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşan bu birimle evde bakım hizmetlerinin kapsamı genişletilecek. İki belediyenin “Önce sağlık” diyerek güç birliği yapacağı bu projeyle daha fazla sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşılacak.  

 

“Kimsesizlerin Kimsesi” adı verilen projeyle yatalak durumda bakıma ihtiyaç duyan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların Evde Bakım Hizmetleri Birimi Ödemiş Şubesi’ne ulaşıp çağrıda bulunmaları sonrası program dahilinde ekipler, hastaları evinde ziyaret edip ve muayene edecek. Gerek duyulması durumunda hastaların kan ve idrar tahlili, yatak yarası varsa pansumanları yapılacak, vatandaşlara da evde bakım hizmetleri konusunda bilgilendirmeler yapılacak. Hastaneye gelinmesi gereken durumlarda ise ambulansla evinden alınıp hastaneye nakilleri sağlanacak. Örnek projeyle ilgili çalışmalar kısa süre tamamlandı. 293 80 20 numaralı telefon üzerinden ulaşılabilecek Evde Bakım Hizmetleri Birimi, Ödemiş’te hizmetlerine başlıyor. 

 

Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Devrim Demirel, Başhekim Yardımcıları Gaffar Karadoğan ve Arif Kutsi Güder, Hastane Müdürü Çiğdem Dalkılınç geçtiğimiz Mayıs ayında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i ziyaret etmiş, Ödemiş Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi arasında “evde bakım hizmetleri” konusunda protokol imzalanmıştı. 

 

“TEŞEKKÜRLER TUNÇ SOYER” 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e halk sağlığı için verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Büyük Önderimiz Atatürk’ün ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ sözünü ilke edinerek her koşulda hemşehrilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile örnek bir çalışmaya imza atıyoruz. Hem sağlık hem de sosyal yönüyle güzel bir güç birliği ile kentimizin dört bir yanında yatalak durumda bakıma ihtiyaç duyan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bugüne kadar Sağlık İşleri Müdürlüğümüzün var olan imkanlarıyla sürdürdüğümüz bu çalışmalarda İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanemizin desteği gücümüze güç katacak. Darda olana zorda kalana el uzatarak bu zor dönemleri hep birlikte aşacağız.

Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğümüzün hizmet binası aynı zamanda bu yeni birimimize de ev sahipliği yapıyor. Böylece evde bakım hizmetlerimizde yeni bir dönemi başlatmış oluyoruz. Yapılanmayı kısa sürede sağladık, çalışmalarımıza başlıyoruz.  

 

İhtiyaç duyan vatandaşlarımızın bu birimden nasıl yararlanabilecekleri konusunda gerekli bilgilendirmeleri de muhtarlıklarımız başta olmak üzere duyurularla yapacağız. İlçemize büyük bir destek olacak bu çalışmamız şimdiden hayırlı olsun. Tunç Soyer Başkanımızın destekleriyle sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ödemiş Belediyesi ve İzmir BŞB Eşrefpaşa Hastanesi sağlık için el ele verdi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Yalan Dolan” Adlı Tiyatro Oyunu Nevşehir’de Sahnelendi- Güncel Haberler Çukurova Belediyesi’den Tarımsal Üretime Tam Destek – Güncel Haberler EMITT Fuarı, Turizm Sektörünün Geleceğine Işık Tutacak!- Güncel Haberler “Düzgün dişler, ağız sağlığı ve beslenme için çok önemli”- Güncel Haberler Cso Ada Ankara’da Bach’tan Sibelius’a Virtüözlerin Sihirli Sesi- Güncel Haberler Türkiye’nin AYDA Şampiyonları ODTÜ ve İTÜ’den!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Takipçileri Merakla Bekliyor: 2 Haziran Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı Mı? 1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat