Okulumda KANpanya Var – Güncel Haberler

27.10.2022

0 Yorum

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kızılay Şube Başkanlığı ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü; ‘İzmir Sana Kanım Feda’ kan bağışı kampanyası ile İzmir Milli Eğitim Okullarında Kan Bağışı çalışmalarının startını verdi.

Okulumda KANpanya Var – Güncel Haberler

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Kızılay Şube Başkanlığı ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü; ‘İzmir Sana Kanım Feda’ kan bağışı kampanyası ile İzmir Milli Eğitim Okullarında Kan Bağışı çalışmalarının startını verdi.

 

Adı geçen kurumlar, Ege Bölgesi’nin kan ihtiyacının karşılanması amacıyla geçen yıllarda da hayata geçirdikleri projenin bu sene de devam etmesi için “Okulumda KANpanya Var” projesi adı altında buluştular.

 

Kan bağışının toplum sağlığı yanında, toplumsal dayanışma, birlik ve beraberlik açısından da önemli olduğunu vurgulayan Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış “Kampanya sonucunda özellikle kadın kan bağışı oranı 13’ten 47’ye çıkmış ve ülkemizde bu konuda rekor kırılmıştır. Birçok yeni bağışçı da kazanılmıştır. Tüm veli, öğretmen ve vatandaşlarımızı kan bağışı kampanyalarımıza katılmaya davet eden Sn. Baykalmış, Ulusal güvenli kan temini programı için ilk ve en önemli şart, bu kanların, düzenli, bilinçli ve gönüllü kişilerden elde edilmesidir, güvenli kan temini programını yürütebilmemiz için halkı bilinçlendirmemiz şart ve bu bilincin oluşmasına katkı sağlamak adına yapılan protokollerle bizden desteklerini esirgemeyen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, kurumumuz ve ülke insanımız adına teşekkür ediyorum” demiştir.

 

 

Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş; 2016 yılından bu güne, İzmir’de yapılan kampanyalarda 30 ilçedeki okullardan toplamda 69.721 ünite kan alındığını, bu bağışçıların 72 sinin hayatlarında ilk kez kan bağışladığını ve yine bu bağışçıların Türkiye ortalamasının çok üzerinde 47 sinin kadın bağışçı olduğunu aktardı. Bu rakamların her birinin bir lösemili çocuğu veya yeni doğum yapmış bir anneyi ifade ettiğini belirten Dr. Dolaş; Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Murat Mücahit Yentür’ün önderliğinde 2022-2023 yılında ‘’Okulumda KANpanya Var’’ sloganıyla binlerce ihtiyaç sahibi hasta ve hasta yakınının hayata tutunacağını dile getirdi. Kan bağışlarıyla kurtarılan  beraber; geleceğin kan bağışçısı çocuklarımıza, birbirini kucaklayan, hayatını-kanını paylaşan bir kültürü miras bırakacağımızı hatırlatan Dr.Dolaş, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne desteğin ötesinde sahiplenici duruşlarından dolayı teşekkürlerini sunmuştur.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ