Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Omuz Artroskopisi (Kapalı Omuz Ameliyatı)

Ana Sayfa » sağlik » Omuz Artroskopisi (Kapalı Omuz Ameliyatı)
Google News Abone Ol
Omuz Artroskopisi (Kapalı Omuz Ameliyatı)

Omuz artroskopisi, omuz ekleminin içine bir kamera ve küçük aletler yerleştirilerek yapılan kapalı bir cerrahi işlemdir. Bu işlem, omuzdaki çeşitli sorunların tanısı, tedavisi ve iyileştirilmesi için kullanılır. Omuz artroskopisi, omuz eklemindeki yaralanmalar, aşınma ve yıpranma gibi nedenlerle meydana gelen ağrı, hareket kısıtlılığı ve istikrarsızlık gibi sorunların giderilmesinde etkilidir.

 

Kapalı Omuz Ameliyatı öncesi, doktorunuz öncelikle omuzunuzdaki sorunların kaynağını belirlemek için bir dizi test yapacaktır. Bu testler arasında röntgen, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) ve fizik muayene yer alabilir. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır ve birkaç saat sürer.

 

Ameliyat sırasında, doktorunuz omuz ekleminin içine bir kamera ve küçük aletler yerleştirerek omuzdaki hasarı ve sorunları tespit eder. Bu sorunlar arasında omuz kapsülünde sıkışmış veya yırtılmış bir tendon, hasarlı bir labrum veya kireçlenme olabilir. Omuz artroskopisi sırasında, bu sorunlar çeşitli teknikler kullanılarak tedavi edilebilir. Bunlar arasında hasarlı dokuların onarılması, yırtılmış tendonların dikilmesi veya omuz eklemindeki kemiklerin düzeltilmesi yer alabilir.

 

Ameliyat sonrası, hastaların genellikle birkaç gün içinde normal aktivitelerine dönmeleri mümkündür. Ameliyat sonrası dönemde, hastaların fizik tedaviye devam etmeleri gerekebilir. Fizik tedavi, omuz kaslarının güçlendirilmesine ve hareket açıklığının geri kazanılmasına yardımcı olur. Ameliyat sonrası başarılı bir iyileşme süreci için doktorunuzun önerilerini takip etmek önemlidir.

Omuz Artroskopisi (Kapalı Omuz Ameliyatı) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yepyeni 3 çalma listesi: Gökkuşağı Şarkıları 2021, Parkta Parti ve Yaz Tatili 2021’in tadını çıkarın!- Güncel Haberler Büyükşehir personelinden COVID-19 aşısına yoğun ilgi- Güncel Haberler Sette Tanışıp Aşk Yaşayan Ünlüler! AÇEV, Okuyan Bir Gelecek için Runtalya Maratonu’nda koşmaya davet ediyor- Güncel Haberler İstanbul Cevahir’in  Yaz Konserleri Göksel’in Sahne Performansıyla Sona Erdi- Güncel Haberler Babil 1. Bölüm Analizi

REYTING SONUÇLARI

25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı? 21 Mayıs Pazar Reyting Sonuçları Merakla Bekleniyor!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat