Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ön Çapraz Bağ Ameliyatı

Ana Sayfa » sağlik » Ön Çapraz Bağ Ameliyatı
Google News Abone Ol
Ön Çapraz Bağ Ameliyatı

Ön çapraz bağ ameliyatı, diz eklemindeki ön çapraz bağın yaralanması sonucu oluşan ağrı, sallanma, istikrarsızlık ve diğer sorunların tedavisi için yapılan bir cerrahi işlemdir. Ön çapraz bağ, diz ekleminin stabilitesini sağlamak için önemli bir yapıdır. Yaralanmalar genellikle spor aktiviteleri, düşme veya travmalar nedeniyle meydana gelir.

 

Ön çapraz bağ ameliyatı öncesi, doktorunuz öncelikle yaralanmanın şiddetini belirlemek için bir dizi test yapacaktır. Bu testler arasında fizik muayene, röntgen ve manyetik rezonans görüntüleme (MRI) yer alabilir. Ameliyat genellikle artroskopi adı verilen minimal invaziv bir yöntemle gerçekleştirilir. Bu yöntem, diz ekleminin içine bir kamera ve küçük aletler yerleştirilerek yapılır. Ameliyat sırasında, yaralı ön çapraz bağın tamir edilmesi veya yerine bir yapay greftin yerleştirilmesi gibi farklı işlemler yapılabilir.

 

Ameliyat sonrası, hastaların genellikle birkaç gün hastanede kalması gerekmektedir. Ameliyat sonrası dönemde, hastaların dizlerindeki şişlikleri ve ağrıları azaltmak için buz kompresleri kullanmaları ve istirahat etmeleri önerilir. Fizyoterapi, genellikle ameliyat sonrası birkaç hafta sonra başlar ve dizin güçlenmesine ve hareket açıklığına geri dönmesine yardımcı olur. Ameliyat sonrası başarılı bir iyileşme süreci için doktorunuzun önerilerini takip etmek önemlidir.

Ön Çapraz Bağ Ameliyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fibabanka; Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEPs) imza attı. – Güncel Haberler İzmir bir kez daha yabancı basında- Güncel Haberler Eskil Vogt imzalı “Masumlar”  AKM Yeşilçam Sineması’nda- Güncel Haberler HSBC Türkiye, 2022’de de ‘İklim Krizi’ için çözüm üreten   start-up’ları desteklemeyi sürdürüyor- Güncel Haberler MediaMarkt’tan hem babaları hem de öğrencileri fethedecek kampanya- Güncel Haberler Brand Week Istanbul’a sayılı günler kaldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı? 21 Mayıs Pazar Reyting Sonuçları Merakla Bekleniyor!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat