Önemli isimler kurtuluş sempozyumunda buluşuyor- Güncel Haberler

01.11.2022

0 Yorum

100.

Önemli isimler kurtuluş sempozyumunda buluşuyor- Güncel Haberler

100. Yılda Lüleburgaz’ın Kurtuluşu ve Milli Mücadele Sempozyumu

 

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz’ın kurtuluşunun 100’üncü yılında “100. Yılda Lüleburgaz’ın Kurtuluşu ve Milli Mücadele Sempozyumu” düzenleyecek. 6 Kasım’da Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) düzenlenecek sempozyumda aralarında Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Prof. Dr. Nedim İpek ve Prof. Dr. Hasan Dilan’ın da yer aldığı çok sayıda isim katılımcı olarak yer alacak.

 

Lüleburgaz Belediyesi, 8 Kasım Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını önemli bir sempozyumla taçlandıracak. 6 Kasım Pazar günü LYKA’da düzenlenecek “100. Yılda Lüleburgaz’ın Kurtuluşu ve Milli Mücadele Sempozyumu’nda” birbirinden önemli isimlere ev sahipliği yapılacak. İki oturum halinde gerçekleştirilecek sempozyumda Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, tarihçi yazar Prof. Dr. Nedim İpek, siyaset bilimci Prof. Dr. Hasan Dilan, araştırmacı yazar Ali Arslan, Ali Işıkgör, Abdullah Batmaz, Cem Ödül ve Mustafa Gültekin yer alacak. 

 

Gün boyu sürecek

LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda gerçekleştirilecek sempozyum saat 10.00’da başlayacak. Gün boyu sürecek sempozyum 17.30’da sona erecek. Sempozyumun birinci oturumu 10.00 ile 12.30 arası, ikinci oturumu ise 13.30 ile 17.30 arasında olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ