Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Osmangazi’den Gönülleri Isıtan Yardım Eli- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Osmangazi’den Gönülleri Isıtan Yardım Eli- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Osmangazi Belediyesi, Afrika’da Kuran ve hafızlık eğitimi alan genç hafız adaylarını, Kuran’ı Kerim ve Bursaspor formaları ile sevindirdi.

 

Nijer’in Başkenti Niamey’de hafızlık eğitimi veren merkezlerde eğitim gören 2 bin 560 genç, Türkiye’den kendilerine ulaştırılan Kur’an-ı Kerim, kıyafet ve gıda yardımı için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

 

Dünya’da 600 yıl hüküm süren ve gittiği topraklara barış, huzur, adalet ve kardeşliği götüren Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi’nin adıyla anılan Osmangazi Belediyesi, adını aldığı ecdadın mirasını yaşatmaya devam ediyor. Uzun yıllar Fransız sömürgesi olarak kaldıktan sonra 1960 yılında bağımsızlığını kazanan ve nüfusunun yüzde 80’inden fazlası Müslüman olan Nijer’de hafızlık eğitimi alan çocuklara,  Osmangazi Belediyesi tarafından Kuran’ı Kerim gönderildi. Başkent Niamey’deki hafızlık eğitimi veren merkezlerde eğitim gören 2 bin 560 çocuk, Osmangazi Belediyesi’nin gönderdiği Kuran’ı Kerimler ile Bursaspor formaları ile büyük bir mutluluk yaşadı.

 

Afrika’nın en yoksul ülkelerinden biri olan Nijer’de hafızlık eğitimi alan gençleri, gönderdiği hediyelerle sevindiren Osmangazi belediye Başkanı Mustafa Dündar, “25 milyona yaklaşan nüfusu ile Afrika’nın en büyük ülkelerinden biri olan Nijer’in nüfusunun yaklaşık yüzde 80’i Müslüman. Yıllarca Fransızlar tarafından sömürülen Nijer, bugün ne yazık ki Afrika’nın en yoksul ülkelerinden bir tanesi. Bizler, ülkede eğitim gören hafız adaylarının Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra, daha önce de birlikte pek çok yardım organizasyonu gerçekleştirdiğimiz Hayrat İnsani Yardım Derneği ile irtibata geçtik. Başkent Niamey’deki hafızlık eğitimi veren merkezlerde eğitim gören 2 bin 560 Nijerli hafız adayı kardeşimize başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere, Bursaspor forması ve yiyecek yarımında bulunduk. Onların ihtiyaçlarını karşılamaktan ve de Kur’an-ı Kerim’i elden ele, dilden dile taşıyacak olan hafız kardeşlerimize yardımcı olmaktan dolayı bizler de en az onlar kadar mutluyuz. Kendilerine bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın gönderdiği hediyeleri alan hafız adayları ise, çektikleri bir video ile Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Osmangazi’den Gönülleri Isıtan Yardım Eli- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kılıçarslan, 26 Şubat’ta gala yapacak- Güncel Haberler Hande Yener Söyledi, Deü’lü Gençler Doyasıya Eğlendi- Güncel Haberler İzmir’in kaza kara noktaları- Güncel Haberler “İstiklal” Sergisine İzmir’de ziyaretçi rekoru- Güncel Haberler Cengiz Kurtoğlu marka yüzü oldu- Güncel Haberler Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 cesur tasarımdan çok daha fazlasını sunuyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat