Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Özel çocuklar belediyede staj yaptı!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Özel çocuklar belediyede staj yaptı!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

“En büyük engel sevgisizlik”

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği farkındalık etkinliğinde özel çocuklar belediyede bir günlük staj yaptı. Kimi Zabıta memuru olup telsizle anons yaparken kimi Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin Özel Kalem Müdürü olan özel çocuklar keyifli vakit geçirdi. Özel çocukları ağırlamaktan mutlu olduğunu söyleyen Başkan Gerenli, “Aslında hiçbir şey engel değil, en büyük engel sevgisizlik, ama Lüleburgaz’da her şey sevgiyle başlar” dedi. 

 

Lüleburgaz Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı bir farkındalık etkinliğine imza attı. Çocuk Hakları Birimi’nin gerçekleştirdiği etkinlikte özel çocuklar belediyede staj yaptı. Özel Kalem, Sosyal Destek, Zabıta, Temizlik ve Çevre, Kültür İşleri, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Danışma’da staj yapan çocuklar unutulmaz bir deneyim yaşadı. 

 

Unutulmaz gün yaşadılar

 

Başkan Gerenli’nin de tek tek tanışma fırsatı bulduğu özel çocuklardan kimi danışmada belediyeye gelen vatandaşları karşıladı, kimi zabıta telsizinden bütün memurlara anons yaptı. Kimi de Başkan Gerenli’nin randevularını düzenledi. Stajlarını büyük bir keyifle tamamlayan çocuklar daha sonra Başkan Gerenli’yle hatıra fotoğrafı çekildi.

 

“Onlar aslında ev sahibi”

 

Farkındalık etkinliğiyle ilgili konuşan Başkan Gerenli, özel çocukları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Aslında onlar konuklarımız değil, Lüleburgaz’ın ev sahipleri. Onlar bu kentte hep beraber yaşadığımız çok değerli çocuklarımız, gençlerimiz. Bu farkındalık bir günde olacak iş değil. Hayatın her alanında her aşamada bir arada yaşayacağız. Bugüne özel onlarla beraber çalışalım, onlar da Lüleburgaz Belediyesi’nde staj yapsın istedik” dedi. Başkan Gerenli konuşmasını şöyle tamamladı; “Bizi tanısınlar, biz onları tanıyalım. Hem Lüleburgaz hem de ülkemiz için daha iyi neler yapabiliriz, engelleri nasıl ortadan kaldırırız, bunu planlayalım. Aslında hiçbir şey engel değil, en büyük engel sevgisizlik, ama Lüleburgaz’da her şey sevgiyle başlar.”

 

LYKA’da dolu dolu aktivite

 

Tüm bunların yanı sıra saat 13.00 ile 17.00 arasında LYKA’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çocuklar için sanat atölyeleri gerçekleştirildi. Çocuklar mandaladan boyama etkinliklerine kadar çok sayıda atölyede keyifli vakit geçirdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Özel çocuklar belediyede staj yaptı!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  TEGV’de yaz neşe ve coşkuyla geçti- Güncel Haberler Otomobil piyasası hakkındaki her şey Hürriyet Bizimle’de- Güncel Haberler Sincanlılar Kutsi ve Fettah Can İle Coştu- Güncel Haberler Avrupalı gençler Bayraklı’da buluşuyor!- Güncel Haberler Kripto Paralarda Çok Kritik Bir Ay, Bitcoin-Endeksler Sıkı İlişkisi Devam Ediyor- Güncel Haberler Harry Potter Kutlamaları Dünyayla Eş Zamanlı Türkiye’de- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat