Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Özgeçmişinizde Yer Alması Gereken Sihirli Kelimeler 

Ana Sayfa » Blog » Özgeçmişinizde Yer Alması Gereken Sihirli Kelimeler 
Google News Abone Ol

Üniversite hayatının sonuna gelmiş yeni mezun, iş arayan bir kişi ya da işini değiştirmek üzere adımlar atan bir insan… Kim olduğunuz asla fark etmez. İş hayatında yer almaya hazırlanan ya da iş hayatında bulunan herkesin bir özgeçmişe sahip olması gerekir. Özgeçmiş sayesinde hayalini kurduğunuz işe kavuşabileceğiniz gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşamanızda mümkündür. Buradaki önemli nokta hazırladığınız CV’nin ne kadar detaylı ve kuralına uygun hazırlandığıdır.

İyi bir özgeçmiş yaratmak ve insan kaynaklarının dikkatini çekmek için CV hazırlama sürecinde ince eleyip sık dokumak gerekir. Bunun için yeterince bilgiye sahip değilseniz bu blog yazıda bilgi edinebilirsiniz. Profesyonel anlamda bir özgeçmiş hazırlamak için CV Maker internet sitesini tercih edebilirsiniz.

Özgeçmişinizde Bu Kelimelere Yer Vermeye Özen Gösterin

İşverenler sadece adayın kendisi hakkında düşüncelerini ve fikirlerini bilmek istemezler. Bunun yanında yapılan işlere de CV içinde yer verilmesi önemlidir. Aday çok çalışkan bir kişilik yapısına sahip olduğunu iddia etmesi halinde bunu ispatla da mükelleftir.

Başka bir deyişle laftan çok icraatlerinizi işverene sunmanız gerekir. Bunun yanında CV marker üzerinden hazırlayabileceğiniz özgeçmişinizde bazı kelimeleri kullanmanızda yarar var. Bu kelimeler ve oranları CareerBulider şirketi verilerine dayanmakta olup şu şekilde;

  • Hedefler – % 52
  • Geliştirilmiş – % 48
  • Eğitimli / Danışman – % 47
  • Yönetilen – % 44
  • Oluşturuldu – % 43
  • Çözüldü – % 40
  • Gönüllü – % 35
  • Etkilenmiştir – % 29
  • Azalmış / Artan – % 28

 

CV Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CV hazırlarken akıldan çıkartılmaması gereken hazırlanan CV’nin size yeni bir iş kapısı sağlayabileceğidir. Bu nedenle baştan sağma olmamasına özen gösterilmelidir. CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktaların en başında firma tarafından yayınlanan iş ilanının gerekliliklerine göre CV hazırlamak gelir.

Bu sayede işe kabul edileme şansınız yükselir. İş arama sürecinin uzun olduğu değerlendirildiğinde her iş için farklı bir CV hazırlamanıza gerek yoktur; hali hazırda elinizde bulunan CV’yi yayınlanan iş ilanlarına göre revize edebilirsiniz. Bunun yanında CV hazırlarken sade bir dil kullanımına, imla kurallarına, fotoğraf eklemeye ve iletişim bilgilerinizin güncel olmasına özen göstermelisiniz.

CV hazırlamak konusunda adaylara her anlamda yardımcı olan CV Maker’e cvmaker.com.tr adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesinin hazırladığı kariyer uygulama sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

Özgeçmişinizde Yer Alması Gereken Sihirli Kelimeler  - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Bağcılar, Gençlik Konseri’yle coştu- Güncel Haberler Yeni Yürüyüş Yolu kar altında bir başka güzel- Güncel Haberler Inveo Portföy, birikimlerinizi yapay zeka ile tanıştırıyor- Güncel Haberler OPPO Enco Air Kablosuz Kulaklık Modeli Tüketiciyle Buluştu Prof. Dr. Zeynep Çelik “Medeniyet ve Sanat” başlıklı konferansıyla SSM’de- Güncel Haberler 17 Haziran 2022 Cuma Reytingler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat