Sony, HT-A7000 premium sound bar’ın yeni yazılım güncellemesiyle 360 Mekansal Ses deneyimini yaygınlaştırıyor- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

Sony, HT-A7000 premium sound bar’ın yeni yazılım güncellemesiyle 360 Mekansal Ses deneyimini yaygınlaştırıyor- Güncel Haberler

e
sv

Özgeçmişinizde Yer Alması Gereken Sihirli Kelimeler 

07 Ocak 2022 21:42
cv

Üniversite hayatının sonuna gelmiş yeni mezun, iş arayan bir kişi ya da işini değiştirmek üzere adımlar atan bir insan… Kim olduğunuz asla fark etmez. İş hayatında yer almaya hazırlanan ya da iş hayatında bulunan herkesin bir özgeçmişe sahip olması gerekir. Özgeçmiş sayesinde hayalini kurduğunuz işe kavuşabileceğiniz gibi büyük bir hayal kırıklığı yaşamanızda mümkündür. Buradaki önemli nokta hazırladığınız CV’nin ne kadar detaylı ve kuralına uygun hazırlandığıdır.

İyi bir özgeçmiş yaratmak ve insan kaynaklarının dikkatini çekmek için CV hazırlama sürecinde ince eleyip sık dokumak gerekir. Bunun için yeterince bilgiye sahip değilseniz bu blog yazıda bilgi edinebilirsiniz. Profesyonel anlamda bir özgeçmiş hazırlamak için CV Maker internet sitesini tercih edebilirsiniz.

Özgeçmişinizde Bu Kelimelere Yer Vermeye Özen Gösterin

Bu yazıda neler var?

İşverenler sadece adayın kendisi hakkında düşüncelerini ve fikirlerini bilmek istemezler. Bunun yanında yapılan işlere de CV içinde yer verilmesi önemlidir. Aday çok çalışkan bir kişilik yapısına sahip olduğunu iddia etmesi halinde bunu ispatla da mükelleftir.

Başka bir deyişle laftan çok icraatlerinizi işverene sunmanız gerekir. Bunun yanında CV marker üzerinden hazırlayabileceğiniz özgeçmişinizde bazı kelimeleri kullanmanızda yarar var. Bu kelimeler ve oranları CareerBulider şirketi verilerine dayanmakta olup şu şekilde;

  • Hedefler – % 52
  • Geliştirilmiş – % 48
  • Eğitimli / Danışman – % 47
  • Yönetilen – % 44
  • Oluşturuldu – % 43
  • Çözüldü – % 40
  • Gönüllü – % 35
  • Etkilenmiştir – % 29
  • Azalmış / Artan – % 28

 

CV Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

CV hazırlarken akıldan çıkartılmaması gereken hazırlanan CV’nin size yeni bir iş kapısı sağlayabileceğidir. Bu nedenle baştan sağma olmamasına özen gösterilmelidir. CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktaların en başında firma tarafından yayınlanan iş ilanının gerekliliklerine göre CV hazırlamak gelir.

Bu sayede işe kabul edileme şansınız yükselir. İş arama sürecinin uzun olduğu değerlendirildiğinde her iş için farklı bir CV hazırlamanıza gerek yoktur; hali hazırda elinizde bulunan CV’yi yayınlanan iş ilanlarına göre revize edebilirsiniz. Bunun yanında CV hazırlarken sade bir dil kullanımına, imla kurallarına, fotoğraf eklemeye ve iletişim bilgilerinizin güncel olmasına özen göstermelisiniz.

CV hazırlamak konusunda adaylara her anlamda yardımcı olan CV Maker’e cvmaker.com.tr adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesinin hazırladığı kariyer uygulama sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.