Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Philips Sonicare ile Dünya Ağız Sağlığı Günü’nde Sağlıklı Bir Gülümseme- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Philips Sonicare ile Dünya Ağız Sağlığı Günü’nde Sağlıklı Bir Gülümseme- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Her yıl, 20 Mart Dünya Ağız Sağlığı Günü Dünya Diş Hekimleri Birliği tarafından ağız ve diş hastalıkları konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla kutlanıyor. Philips Sonicare, tüketicileri ağız ve diş sağlığı konusunda kendi sağlıklarını kontrol altına almaları için teşvik ediyor.

 

Sağlıklı bir hayat ağız ve diş sağlığı ile başlıyor. Bunun için sağlıklı bir ağız, kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tüm dünyada yaklaşık üç buçuk milyar insan, diş çürümesi ve diş eti hastalığı gibi doğru ağız bakımı ile önlenebilecek hastalıklar ile karşı karşıya kalıyor. Diğer hastalıklarda olduğu gibi ağız ve diş sağlığı hastalıklarında da erken tanı koyulması büyük önem taşıyor.

 

Philips Kişisel Sağlık Ürünleri Türkiye Pazarlama Lideri Hatice Vanlıoğlu Dünya Ağız Sağlığı Günü’nün önemine ilişkin olarak görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Ağız hastalıkları, ülkemizde toplumun büyük bir kısmını doğrudan ilgilendiren en önemli sağlık problemlerinden birisi. IPSOS iş birliği ile 2021 yılında üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türkiye Sağlık Trendleri Araştırma’mızda da hemen hemen herkesin diş sağlığı ile ilgili bir sorunu olmasına rağmen, toplumun 37’sinin son bir sene içinde diş doktoruna gitmediğini gördük.  Diş sağlığının genel sağlık durumu ile ilişkili olduğunu düşünenlerin oranı ise 80. Ancak konu kalp sağlığı olduğunda toplumun 42’si diş sağlığı ve kalp sağlığı arasında bir ilişki olmadığı görüşünde. Biz de Philips olarak ağız sağlığı konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

 

 

Sağlıklı ağız ve diş sağlığı öz güveni artırıyor

Estetik açıdan olduğu kadar sağlık için de önemli olan dişlerdeki şekil bozuklukları, lekelenmeler, eksiklikler ve çürükler sosyal hayatı da olumsuz etkiliyor. Kişinin güzel bir gülüşe sahip olmasında diş yapısının düzgün, dişlerin lekesiz ve diş etleri ile uyumlu olması büyük rol oynuyor. Bu da kişinin öz güvenini arttırıyor. Bu noktaya paralel olarak Türkiye Sağlık Trendleri Araştırması’na göre toplumun yüzde 53’ü bakımsız olduğunda kendini sağlıksız hissettiğini dile getirdi. Araştırma sonuçları sağlıklı bir ağza sahip olmanın daha öz güvenli olmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

 

 

Doğru ağız ve diş sağlığı bakımı için Philips Sonicare

Philips kişilerin daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmek için kendi sağlıklarının kontrolünü ele almalarına teşvik ediyor. Kişisel sağlık çözümleri konusunda hassasiyet ve farkındalık genel sağlık kadar ağız ve diş sağlığında da görülüyor.

 

Philips Sonicare Diamond Clean elektrikli diş fırçası, ağız sağlığı için derin temizlik ve hassas mod gibi 5 opsiyon arasından seçim imkânı sunuyor. Diamond Clean fırça başlığının optimum temizleme performansı sayesinde diş eti sağlığı 2 haftada iyileşiyor. Adaptive Clean fırça başlığı, normal diş fırçasına göre diş etlerinin 2 kat daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Philips Sonicare Diş Arası Temizleyicisi yalnızca 60 saniyede tam bir temizlik sunuyor. Philips Sonicare Diş Arası Temizleyicisi bakterileri ve yiyecek artıklarını diş eti çizgisinden ve dişlerin arasından uzaklaştırıyor, tedavi edilen alanlardaki plağın 99,9'unu zahmetsizce gideriyor.

 

 

Etkili ağız bakımı için tavsiyeler

Dişlerin arasında bulunan dar alanlara ulaşmak için bol su içilmesi ve günde en az bir kez diş arası temizleyicisi kullanılması gerekiyor. Lahana, ıspanak ve pazı gibi yapraklı sebzeler, A ve B vitaminlerinden zengin olduğu için diş minesini güçlendirmeye ve çürükleri önlemeye yardımcı oluyor. Dil temizliği de ağız bakımının önemli adımlarından. Dilin temizliği diş etlerinde plak oluşumuna neden olan bakterileri yok ediyor. Gece oluşan bakterileri yok etmek ve yemekten önce dişleri korumak için dişlerin kahvaltıdan önce fırçalanması öneriliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Philips Sonicare ile Dünya Ağız Sağlığı Günü’nde Sağlıklı Bir Gülümseme- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yaz aylarında doğru egzersiz nasıl yapılır- Güncel Haberler Hepatit B beklemez- Güncel Haberler 25 Eylül Pazar Reyting sonuçları: Yargı mı, Tozluyaka mı? Kürşat Başar İzmirli okurlarıyla D&R Kitap Fuarı’nda buluşuyor- Güncel Haberler Müzisyen Sinan Güleryüz “Kız çocuğu için baba, çok ciddi bir rol modeldir”- Güncel Haberler Kuşadası ve Marmaris Bayramı Kenan Doğulu İle Karşıladı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat