Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Polisan Holding, 11 Kasım’da 54 Dönümlük Alana 3 Bin Ağaç Dikti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Polisan Holding, 11 Kasım’da 54 Dönümlük Alana 3 Bin Ağaç Dikti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Polisan Holding, 11 Kasım’da 54 Dönümlük Alana 3 Bin Ağaç Dikti- Güncel Haberler

Polisan Holding, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Dilovası’nın Tavşanlı Bölgesi’ne 3 bin ağaç dikti. Temmuz ayında gerçekleşen yangında tahrip olan 54 dönümlük alanın ağaçlandırıldığı etkinliğe, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, boya, kimya ve liman yatırımlarının üst düzey yöneticileri, Polisan çalışanları ve Polisan Ortaokulu öğrencileri katıldı. 

 

Kocaeli Bölgesi’nin öne çıkan markalarından Polisan Holding, kimya, boya, liman işletmeciliği yatırımlarının bulunduğu Dilovası’na, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 3 bin ağaç dikti. Ağaçlandırma çalışması, Dilovası’nın Tavşanlı Bölgesi’nde Temmuz ayında çıkan yangında tahrip olan 54 dönümlük alanda gerçekleştirildi. 

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan dikim çalışmalarına, Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, boya, kimya ve liman yatırımlarının üst düzey yöneticileri ile çalışanlar katıldı. Dilovası Polisan Ortaokulu öğrencileri de etkinliğe katılarak ağaç dikti. 

Birbirinden renkli anların yaşandığı etkinlikte, çocuklara ağaç dikimi ve bakımı hakkında da bilgi verildi. 

 

‘Doğayı Korumak İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz’

Polisan Holding CEO’su Mehmet Hacıkamiloğlu, etkinlik sonrası yaptığı kısa açıklamada, “Son dönemde yaşanan ve sayıları gittikçe artan orman yangınları bizi derinden üzüyor. Burası da yangında küle dönen ormanlık alanlardan biri. Yangın sonrası doğanın kendini korumasına yardım etmek ve biyoçeşitliliğe destek sunmak için çalışanlarımızla, öğrenci kardeşlerimizle bugün buradayız. 3 bin ağaç diktik. Aslında işin en kolay kısmı bu, önemli olan bundan sonrası yani ormanı koruma ve büyütme süreci. Bugün dünyada iklim değişikliğine bağlı olarak birçok felaket yaşanıyor. Ormanlık alanlarımızı korumadığımız, doğayı ve suyu çöplerle zehirlediğimiz için karşı karşıya kaldığımız bu felaketlerle ancak birlikte mücadele ederek başa çıkabiliriz” dedi. 

 

‘Dünyaya En İyi Davranan Holding Olmak İstiyoruz’ 

CEO Mehmet Hacıkamiloğlu, iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarının tüm faaliyet alanlarında ve operasyonlarında etkin bir şekilde uygulandığını belirterek, 2012 yılından beridir yürüttükleri projelerin sonucu olarak karbon emisyonunu yüzde 53 oranında azalttıklarını da sözlerine ekledi. Mehmet Hacıkamiloğlu, şunları kaydetti: “Genel müdürlük binamızda, üretim tesislerimizde ve operasyon sahalarımızda yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin kullanım oranını yüzde 50’ye çıkardık. Hedefimiz oranı yüzde 100’e çıkarmak; şu anda bu projelerin üzerinde çalışıyoruz. Bunu önemsiyoruz; çünkü karbon emisyonu büyük oranda enerjiden kaynaklanıyor. Fosil yakıtların yerini yenilenebilir, doğa dostu enerji kaynaklarının alması için yatırımlar yaptığımız gibi, bu bakış açısının yerleşmesine hizmet edeceğine inandığımız her türlü proje, etkinlik ve çalışmanın içinde yer almaya özen gösteriyoruz. Sahip olduğumuz kimya ve boya fabrikasını yeşil fabrika standartlarına göre yeniden inşa ettik ve üretimlerimizi bu fabrikalara taşıdık. Ayrıca yağmur suyu hasadı yapıyoruz. Enerji ve su tasarrufuna katkı sağlayan prosesler geliştirdik ve başarı ile uyguluyoruz. Yürüttüğümüz bütün çalışmalarla şirketlerimizin karbon ayak izini düşürmeye çalışıyoruz.  Ana hedefimiz dünyanın en büyük holdingi olmak değil; dünyaya en iyi davranan olmak.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Polisan Holding, 11 Kasım’da 54 Dönümlük Alana 3 Bin Ağaç Dikti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından “Yükselen Afrika Jeopolitiğinde Türkiye-Senegal İlişkileri” Paneli- Güncel Haberler Elektronik Müzik Dünyasından Haberler! Başkan Kayalar: “Amacımız yaşanan felaketlerin bir daha tekrarlanmaması”- Güncel Haberler 60 yaşından sonra Türk Halk Müziği Koro Ekibine katıldılar- Güncel Haberler Kene Isırığı, Kırmızı Et Alerjisi Yapıyor- Güncel Haberler Belirli düzeyde kaygı sizi korkutmasın, başarının anahtarı kaygınızı kontrol etmekte- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat