Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Royal Halı, 3 milyon metrekare halı satışıyla bu yıl cirosunu yüzde 40 artıracak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Royal Halı, 3 milyon metrekare halı satışıyla bu yıl cirosunu yüzde 40 artıracak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Pandemi nedeniyle evde daha çok zaman geçiren insanların halılarını yenileme ihtiyacı hissetmeleri Royal Halı’nın satışlarına olumlu yansıdı. Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula, bu yılki hedeflerini yükselttiklerini belirterek, “Geçen yıl 2 milyon metrekare olan satışımızı bu yıl 3 milyon metrekareye çıkararak ciromuzu yüzde 40 artırmak istiyoruz” dedi

 

Türkiye’nin lider halı üreticilerinden Royal Halı, yenilikçi yapısı, Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlar, ilham veren çalışmalar, genç ve dinamik kadrosuyla Türkiye’de halı sektörüne yön vermeye devam ediyor. Royal Halı, 2022 yılı hedeflerini anlatmak ve yeni koleksiyonunu tanıtmak için markanın yeni yüzü Ebru Yaşar’ın da katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi. 

 

Toplantıda konuşan Royal Halı Genel Müdürü Tansel Tula, yaklaşık 2 yıldır tüm dünyada etkisini sürdüren pandeminin halıcılık sektörünü olumlu etkilediğini belirterek, “Evlerinde daha çok zaman geçirmek zorunda kalan insanlar halılarını yenileme ihtiyacı hissettiler. Bu da imalat, satış ve ihracat rakamlarımıza olumlu yansıdı. Biz de 2022 yılı hedeflerimizi daha da yükselttik. Bu yıl ciromuzu yüzde 40 artırmak istiyoruz” dedi. Geçen yıl 2 milyon metrekare halı sattıklarını ve e-ticarette yaptıkları atılım sayesinde ciroya yaklaşık 2.4 milyon TL’lik ekstra katkı sağladıklarını vurgulayan Tula, şunları söyledi:

 

“2022 yılı için hedeflediğimiz üretim rakamları beklentilerimizin üstünde seyrediyor. Yılın geri kalanında ise bu yukarı doğru ivmenin devam edeceğini düşünüyoruz. Geçen yıl 2 milyon metrekare halı ve 16.5 bin ton iplik satışı gerçekleşti. Halı satışımızı yüzde 50 artışla 3 milyon metrekareye, iplik satışımızı ise 18 bin tona çıkarmak istiyoruz.” 

 

30’a yakın ülkeye ihracat

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, ABD, Çin, Fas, Türkmenistan, Romanya, Ukrayna gibi dünyanın farklı noktalarındaki 30’a yakın ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Tula, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Bu sayıyı daha da artırmaya çalışıyoruz. Geçen yıl bütçe hedeflerimizi 91 ortalama oranla tutturduk. Bu yıl da şirketimizin toplam satışlarını en az 40 büyütmeyi hedefliyoruz. İnovasyon çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Halı konusunda uzmanlaşmış, deneyimli, Ar-Ge ve tasarım ekibimiz ile her yıl gerek yurtiçi gerekse yurt dışındaki mobilya ve ev dekorasyon modası yönelimlerinin nabzını tutarak model yelpazesini şekillendiriyoruz.”

 

Ebru Yaşar: “Şarkımın yeni hali dillere düşecek”

Basın toplantısına katılan markanın yeni yüzü Ebru Yaşar, ilk kez bir markanın reklam yüzü olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi, şunları söyledi;

 

“Gerçekten büyük ve öncü bir markanın kampanyasında görev almaktan son derece mutluyum. 1 Mart’tan itibaren şarkımı hayranlarım için “Gel de Serme” sözleriyle seslendireceğim. Çok keyifli bir işbirliği oldu. Şarkım ve ben marka ile âdeta bütünleştik. Royal Halı’nın, renkleri ve dokularıyla doğadan esinlenerek hazırladığı modelleriyle aramda güçlü bir bağ oluştu. “Gel de Sevme” adlı parçamı yeni haliyle seslendirmekten büyük keyif aldım. Umarım hayranlarım da benimle aynı duyguları paylaşırlar. Çünkü şarkımın yeni halinin çok beğenileceğinden ve dillere düşeceğinden eminim.”

 

Yeni koleksiyon doğadan ilham aldığı renk ve tasarımlarıyla nefes kesiyor

Royal Halı’nın yeni koleksiyonu hakkında da bilgi veren Tula, şunları söyledi:

 

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da tasarladığımız modeller, kullandığımız çizgiler ve çağı yakalayan halı ve desen tasarımları ile sektörümüze yön verici bir rol almaya devam ediyoruz. Yeni hazırladığımız koleksiyonlarımızda doğanın yeniden uyandığı dönemdeki renklerden rahatlatıcı etki veren mavi tonlara, ilhamın doruklara çıktığı pastel renklerden gökyüzünün tüm tonlarına varana kadar tüm renk skalasını tasarımlarda harika bir uyum içinde kullanıyoruz. Bu şekilde mekanlarda dinlendirici, sakinleştirici, enerji ve huzur veren atmosferler oluşturmayı hedeflerken tasarımlarımızı amorf formlar, soyut desenler,  geometrik ve etnik formları kullanarak, bir sanat eseri gibi algıları üzerine çeken halı modellerinden oluşturmayı hedefliyoruz.”

 

Türkiye’nin en geniş bayi ağına sahip

Türkiye halı sektöründe lider firmaların en başında yer alan Royal Halı, sahip olduğu diğer halı markaları Pierre Cardin Halı, Atlas Halı ve Studio Halı ile birlikte, Türkiye genelinde 500’e yakın showroom ve satış noktası ile sektöründe ülkenin en geniş bayi ağına sahip firma unvanını da elinde bulunduruyor. Şirket, 4 Ocak 2022 tarihinde ülkemize en çok katma değer sağlayan kuruluşlara verilen KENDEKS Ödülü’nün de sahibi oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Royal Halı, 3 milyon metrekare halı satışıyla bu yıl cirosunu yüzde 40 artıracak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Deva’dan İktidara Akbelen Ormanı Tepkisi ‘Akbelen’de ağaç katliamına asla müsaade edemeyiz’- Güncel Haberler Logitech G ve Sangal Esports’tan oyun dünyasında fark yaratacak işbirliği- Güncel Haberler İstanbul Okan Üniversitesi’nden Kadınlar Günü’ne Özel Hatıra Ormanı- Güncel Haberler Bahçeşehir Koleji 28. Müzik Gecesi’nde tüm şarkılar iklim için söylendi- Güncel Haberler Kültür Sanat Festivali Katılımcı Derneklerle Değerlendirildi- Güncel Haberler Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Takıntılı Bir Davranışa Dönüşmemeli- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat