Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Saadet Partisi’nden Herzog protestosu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Saadet Partisi’nden Herzog protestosu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
 • Mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri yok
 • Ziyaret ülkemiz adına utanç vericidir

 

Türkiye genelinde eşzamanlı ortak basın açıklaması düzenleyen Saadet Partisi, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un Türkiye'ye gelmesine tepki gösterdi. Ziyaret, 81 ilin şehir meydanlarında kınandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın davetiyle Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Herzog, Saadet Partisi İzmir Teşkilatı tarafından da protesto edildi.

 

Konak Meydanı’nda eylem düzenleyen partililer “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Kudüs’e selam, direnişe devam”, “Kahrolsun İsrail”  sloganları ile tepkilerini dile getirirken; “Herzog’u ülkemizde istemiyoruz!”, “Zalimlerin Türkiye’de işi yok!”, “Herzog’a davet, millete ve Filistin davasına ihanettir!”, “İsrail mi değişti, siz mi değiştiniz?” yazılı dövizler taşındı. Protesto eylemine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç da katıldı.

 

Partisi adına konuşan Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, terör devleti İsrail'in Cumhurbaşkanı Herzog'un Türkiye’ye davet edilişini şiddetle kınadıklarını söyledi. Davete en yüksek sesle itiraz ettiklerini belirten Erduran, “Kudüs'e, Gazze'ye bombalar yağdıran, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı kirli postallarıyla çiğneyen, çoluk-çocuk, kadın, yaşlı demeden mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri yoktur ve olmayacaktır. Katillerin ülkemize davet edilmesi akıl alır gibi değildir. Ne oldu ‘one minute’ çıkışınıza? İsrail değişti de biz mi bilmiyoruz,  yoksa iktidarda bulunanlar mı çok değişti? Filistin'de kardeşlerimize yapılan zulüm mü son buldu? Gazze’ye uygulanan abluka mı kalktı? Bu katiller, Filistinlilere uyguladığı soykırımdan vaz mı geçti, yoksa İsrail bölgemizde kurguladığı tehlikeli planlarından vaz mı geçti?” diye sordu.

 

İsrail ile normalleşemeyiz

Saadet Partisi İl Başkanı Erduran, “Bir başka katil Şimon Peres'in Gazi Meclisimizde konuşturulduğu, alkışlandığı görüntüler birer utanç vesikası olarak arşivlerde ve hafızalarımızda dururken, bugün bir başka utanç verici adımı attınız. Bu aziz topraklar da bu milletin sinesi de hiçbir işgali ve işgalciyi kabul etmemektedir. Cumhurbaşkanı hangi toprakları yönettiğinin farkına varana kadar susmayacağız. İsrail ile normalleşmek, mazlum kardeşlerimize ihanettir. İsrail işgal ettiği topraklardan çekilmeden, yağmaladığı toprakların, canına kıydığı Filistinli masumların ve Mavi Marmara katliamının hesabını vermeden, Filistin topraklarında Bağımsız Filistin devleti kurulmadan İsrail ile ilişkiler hiçbir şart altında normalleşemez. Eğer İsrail ile ilişkileriniz normalleşiyorsa; bilin ki, Filistin’le anormalleşiyordur. Ülkemize ve aziz milletimizin Cumhurbaşkanı'na böyle bir adımı yakıştıramadığımızın altını çiziyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Topluluk, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Saadet Partisi’nden Herzog protestosu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  AKM’de Uluslararası Karma Resim Sergisi “ArtİZ” sanatseverlerle buluştu- Güncel Haberler At Bi Format !- Güncel Haberler Medya ve sosyal medyada en çok konuşulan diyetler!- Güncel Haberler ‘Süt Kardeşler’ adlı tiyatro oyunu Nevşehir’de sahnelenecek- Güncel Haberler Ankara Zabıtası’nda İletişim ve Rerberlik Birimi Kuruldu- Güncel Haberler 17 Ağustos’un Yıl Dönümünde “Afet” Sergisi Düzenlendi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat