Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Samsung ve CJ ENM, dev sanal prodüksiyon sahnesi için güçlerini birleştirdi!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Samsung ve CJ ENM, dev sanal prodüksiyon sahnesi için güçlerini birleştirdi!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Teknoloji dünyasının önde gelen markası Samsung ile Kore’nin öncü eğlence şirketi CJ ENM, birlikte hayata geçirdikleri sanal prodüksiyon sahnesi için görkemli bir açılış töreni düzenleyecek. Stüdyo ile gerçek zamanlı bir sanal deneyim sunulması planlanırken, bağlantılı kameralar ve Samsung’un en yeni Mikro LED teknolojisine sahip The Wall (IWA modeli) ürünü de kullanılacak.

 

Samsung ve CJ ENM arasındaki sanal prodüksiyon sahnesi işbirliği kapsamında; The Wall’un yenilikçi ve uyarlanabilir teknolojileri ile CJ ENM’nin dünya çapında sevilen televizyon ve film içerik üreticiliğinden faydalanılıyor. Kore, Paju'da bulunan sanal prodüksiyon sahnesinin açılışıyla birlikte, iki şirketin eğlence dünyasına yeni bir soluk getiren yeni nesil video prodüksiyon teknolojisine ilerleyen yolculuğu büyüyerek güçlenecek.

 

20 metre çapında ve 7 metre yüksekliğinde dev sanal sahne

CJ ENM sanal prodüksiyon sahnesinin 20 metre çapında ve 7 metre yüksekliğinde özel bir oval düzenek çerçevesinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu sahnede,  Samsung’1.000 inç'ten daha büyük Wall Ekranında, en yenilikçi Mikro LED teknolojileri de gözler önüne serilecek. The Wall’un IWA model ekranı 30.720 (32K) x 4.320 (4K) çözünürlüğü destekliyor. Samsung'un Mikro LED ekranları ve bağlantılı kameralarla oluşturulan bu gerçek zamanlı sanal set, ayrıca zamandan ve prodüksiyon maliyetlerinden tasarruf sağlayacak, 360 derece video çekimi gerçekleştirilmesine imkan sunacak.

 

The Wall, tavan montajı da dahil olmak üzere içerik oluşturucularının ve alanın kendine özgü gereksinimlerini karşılayabilecek şekilde ayarlanabiliyor. Canlı renkleri, HDR10, HDR10+ ve sinema LED görüntü kalitesi ve ayrıntılarıyla ekranın kendisi de görsel sunumu eşsiz bir hale getiriyor. Yeniden geliştirilen ve içerik üretimini sağlayan özellikler arasında, 23.976, 29.97 ve 59.94 Hz gibi özel stüdyo kare hızları kesintisiz video senkronizasyonuna imkan sağlıyor.

 

The Wall, Samsung’un yenilikçi çözümler üretme kararlılığını ortaya koyuyor

The Wall, toza ve kirlenmeye karşı dayanıklı LED koruyucu filmlerin yanında, uzaktan renk ayarı ve yönetim paneli gibi özellikleri sayesinde her ortamda kullanım kolaylığı sunmak için tasarlandı. Samsung, CJ ENM ile yaptığı işbirliği kapsamında, yeni nesil içerik üretimine ayak uydurabilen yenilikçi çözümler üretme kararlılığını da ortaya koyuyor.

 

İş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Samsung Electronics Görsel Ekran Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, “Medya ve eğlence alanında öncü şirketlerden CJ ENM ile yaptığımız işbirliği kapsamında oluşturduğumuz sanal prodüksiyon sahnesinin açılışını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Muhteşem ekranımız The Wall ile eğlence dünyasına yeni bir soluk getireceğimiz için oldukça heyecanlıyız” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Samsung ve CJ ENM, dev sanal prodüksiyon sahnesi için güçlerini birleştirdi!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Mcdodo’dan bugüne kadarki en hızlı veri iletimi Yaşasın 19 Mayıs- Güncel Haberler MSA’nın Müzesi’nin zengin gastronomi arşivi Google Arts & Culture’da çevrimiçi olarak sergilenecek- Güncel Haberler “Acil İzmir” mobil uygulaması Türkiye’ye yayılıyor- Güncel Haberler Kurumların 76’sı Siber suçlulara fidye ödediğini kabul ediyor, bunların üçte biri hala verilerini kurtarabilmiş değil- Güncel Haberler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Bakan Onur Kumbaracıbaşı’nın Cenaze Törenine Katıldı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat