Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sanal Dedektifler sanat turunda!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Sanal Dedektifler sanat turunda!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Sanal Dedektifler sanat turunda!- Güncel Haberler

İstanbul Modern’den çocuklara sanat dolu karne hediyesi: Sanal Dedektifler sanat turunda!

 

İstanbul Modern, çocukları dijital platformlarda sanatla buluşturmayı sürdürüyor. Müzenin “Şimdinin Peşinde” adlı sergisi, çocuklara özel hazırlanan Sanal Dedektifler adlı eğitim programıyla çevrimiçi gezilebiliyor

 

İstanbul Modern, 2018-2020 yılları arasında ziyaretçiyle buluşan koleksiyon sergisi “Şimdinin Peşinde”ye özel olarak tasarlanan “Sanal Dedektifler” adlı eğitim programını çocuklarla buluşturuyor.

 

Sekiz sanatçıya ve çalışmalarına odaklanan Sanal Dedektifler, çocuklara eğlenceli bir sanat serüveni sunuyor. Sanal tura, İstanbul Modern’in web sitesi üzerinden tüm çocuklar kolaylıkla ve ücretsiz olarak erişebiliyor.

 

4-7 yaş grubu çocuklu aileler ve 8-12 yaş çocuklara özel tasarlanan “Sanal Dedektifler” dört bölümden oluşuyor. Öykü Gülersönmez’in sesiyle ipuçları verdiği bulmaca bölümü, çocukları bir sonraki sanat yapıtına yönlendirip bilgiler sunuyor. 

 

Çocuklar sanal turda sorulara verdikleri her doğru yanıt için yıldız puanı topluyor ve sanat yapıtlarını keşfe çıkıyor. Sanat yapıtları hakkında bilgileri okuyan çocuklar, sanatçının yaşam öyküsünü de öğreniyor. Müze uzmanlarının yapıtları anlattığı videoları izleyerek, turun içinde ele alınan sanat kavramlarını keşfediyorlar. Öğretmenler de bu turu eğitim programlarında faydalanabilecekleri bir kaynak olarak kullanabiliyor.

 

Çocukların sanal sergisi
Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan Sanal Dedektifler’i tamamlayan çocuklar için etkinlik kartları da hazırlayan İstanbul Modern, bu kartlardan yola çıkarak resimlerini tamamlayan çocukların çalışmalarını Sanal Dedektifler Resim Galerisi'nde sergiliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sanal Dedektifler sanat turunda!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Onkologlardan kanser hastalarına özel “başucu şarkısı”… Eğlenceli Yabancı Diziler Eylül Ayında Yine Gain’de- Güncel Haberler Abdülhamid Han Sergisine Yoğun İlgi- Güncel Haberler ORGANICS by Red Bull “Organics Sunday” ile bomontiada’da Sertab Erener ve Gülinler Rüzgarı Esti- Güncel Haberler Borusan, BSKFest’22 ile çalışanlarını “BSKileHareketeOrtakOl”maya davet etti- Güncel Haberler Akbank Sanat “Sinemanın Hayat Bilgisi Dersleri” Sinema & Psikiyatri Seminerleri Şubat 2022 Programı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat