Schneider Electric Dijital Öncelikli Bir Gelecek İçin Yeni Araştırma ve IT İnovasyonunu Açıkladı- Güncel Haberler

14.07.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Schneider Electric Dijital Öncelikli Bir Gelecek İçin Yeni Araştırma ve IT İnovasyonunu Açıkladı- Güncel Haberler
  • Dijital cihazlardan kaynaklanan emisyon artışını azaltmaya yardımcı olmak için yeni Dijital Ekonomi ve İklim Etkisi raporunda, IT ve enerji tarafında bileşen ve sistem seviyelerinde verimlilik elde etmek için gösterilen çabalara devam edilmesi tavsiye ediliyor
  • Schneider Electric, veri merkezlerinde ve edge IT'de bir sonraki sürdürülebilirlik ve esneklik dalgasının yeni inovasyonlarını açıklıyor: EcoStruxure IT, Galaxy VL 3 fazlı UPS güncellemeleri ve pazarın en kompakt 3kW UPS’i olan daha önce hiç görülmemiş APC Smart-UPS Ultra

 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric, dijitalleştirilmiş ve akıllı uygulamalara gelecekte nasıl güç sağlanacağının anlaşılmasını sağlamak için bir araştırma raporu yayınladı. Dijital Ekonomi ve İklim Etkisi başlıklı raporda, IT sektörünün elektrik talebinin 2030 yılına kadar yaklaşık 50 oranında artacağı tahmin ediliyor. Ancak elektrik sistemi karbonsuzlaştıkça, emisyonlar o zamana kadar 26'dan daha fazla artmayacaktır. Emisyonlardaki bu artışın azaltılmasına yardımcı olmak için Schneider Electric TM Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü, IT ve enerji tarafında hem bileşen hem de sistem seviyelerinde verimlilik elde etmek için gösterilen çabaların devam etmesini tavsiye ediyor. Schneider Electric'in Boston Merkezi’nden sanal olarak sunulan özel bir medya etkinliğinde yayınlanan raporda, bu sistemlerin, bir PUE (Power Usage Effectiveness – Güç Kullanımı Verimliliği) bakış açısıyla hiper ölçekli veri merkezlerinden daha az verimli olması beklendiğinden, edge bilgi işlemin yükselişinin özel bir odaklanma gerektirdiği vurgulanıyor.

 

Schneider Electric Güvenli Enerji Başkan Yardımcısı Pankaj Sharma şöyle konuştu: “Dünya karantinaya girerken aynı zamanda çevrim içi oldu ve internet trafiği arttı. Dijital faaliyetin kaçınılmaz olarak CO2 emisyonlarında oldukça sorunlu bir artışa neden olacağını varsaymak yanıltıcı olacaktır. Schneider Electric Sürdürülebilirlik Enstitüsü'nün analizi, IT’nin elektrik kullanımının her beş yılda bir iki katına çıkacağını öngören en kötü durum senaryolarının çoğunu boşa çıkarıyor. Bununla birlikte bir endüstri olarak, dijital hayatın devam etmesini sağlarken dayanıklı olmanın yanı sıra yeni sürdürülebilirlik kazanımları kaynakları bulma konusunda da tetikte olmalıyız.”

 

Schneider Electric araştırma raporunun yanı sıra, EcoStruxure™ IT veri merkezi altyapı yönetimi yazılımı ve Galaxy™ VL 3 fazlı kesintisiz güç kaynağı (UPS) güncellemelerini duyurdu ve sektör lideri tek fazlı UPS olan APC™ Smart-UPS™ Ultra'yı tanıttı. Tüm tanıtımlar, IT ve veri merkezi altyapısının esnekliğini artırırken sektörü, sürdürülebilirlik hedeflerinde ileriye götürmek için tasarlanmıştır.

 

 

EcoStruxure IT yazılım güncellemeleri, hibrit veri merkezi ve edge IT ortamlarının yönetimindeki karmaşıklığı azaltıyor

 

Yeni araştırma raporunda incelenen dijital tüketime yönelik talep artışı, kurumsal, bulut ve edge veri merkezlerini içeren hibrit ortamın daha da karmaşıklaşmasına neden oluyor. Schneider Electric, Hibrit IT ortamının benzersiz yönetim zorluklarını ele almak amacıyla verimliliği ve esnekliği artırmak için EcoStruxure IT yazılımında yapılan ve aşağıdakileri içeren güncellemeleri duyurdu:

  • Artırılmış uzaktan yönetim becerileri: Yeni granüler uzaktan cihaz yapılandırma özellikleri, kullanıcıların EcoStruxure IT Expert ile tek bir merkezi platformdan, yeni Galaxy VL ve APC Smart-UPS Ultra tek fazlı UPS üniteleri de dahil olmak üzere bir veya daha fazla cihazdaki yapılandırmaları değiştirmesine olanak tanır. Cihaz güvenliği sağlığı hakkında daha önce yayınlanmış yazılım kavrayışları ile birlikte bu güncelleme, kullanıcının hatalı cihazları veya yapılandırmaları belirlemesini ve sadece birkaç tıklamayla bunlara odaklanmasını olanaklı hale getirerek hibrit IT ortamlarını güvende tutar.
  • İyileştirilmiş çevre izleme: Çevre izleme sistemleri, kullanıcıların veri merkezi ve IT dağıtımlarını istedikleri yerden ve istedikleri zaman izlemesine olanak sağlar. Bu güncelleme ile kullanıcılar, NetBotz kameraları 750 ve 755 için toplu yapılandırmaları uzaktan aktararak kritik altyapı genelinde güvenliği hızlı ve etkili bir şekilde artırabilir.
  • Gelişmiş uzaktan kapasite modelleme ve planlama: EcoStruxure IT Advisor'ın yeni becerileriyle kullanıcılar, sınırsız sayıda rafı uzaktan karşılaştırabilir ve kullanılabilir kapasiteyi kolayca belirleyebilir, hangi varlıkların dağıtıldığını ve bu varlıkların bağımlılıklarını görebilir.

 

Yeniden tasarlanan Galaxy Lityum-İyon pil çözümü, daha fazla alan tasarrufu, daha hızlı şarj ve kurulum ve gelişmiş güvenlik sağlıyor

 

Kısa süre önce kullanıma sunulan ve yüzde 99'a varan verimlilik seviyeleriyle1 200 – 500 kW aralığında sınıfının en kompakt, modüler ve ölçeklenebilir 3 fazlı UPS'si olan Galaxy VL artık, veri merkezleri, endüstriyel prosesler ve kritik altyapı için sürdürülebilir, yüksek yoğunluklu ve yenilikçi bir enerji depolama çözümü sunan yeniden tasarlanmış Galaxy Lityum-İyon pil kabinleri içermektedir. Özel kabinler bütün bir Galaxy V Serisi ile uyumludur.

Bir Green PremiumTM önerisi olan UL9540A uyumlu pil çözümü, pilin ayak izini ve ağırlığını yüzde 70'e kadar2 azaltarak alan kullanımının daha verimli olmasını sağlar. Yeni kabinler, VRLA çözümlerine kıyasla iki ila üç kat daha hızlı şarjın yanı sıra daha hızlı kurulum ve patentli yedekli, kendinden enerjili dahili güç kaynakları ile gelişmiş sistem kullanılabilirliği sağlar.

Lityum-İyon piller, pil ömrünü iki katına çıkararak, kurulum ve bakım maliyetlerini düşürerek ve ayrıca, VRLA'dan daha yüksek sıcaklıklarda çalıştıkları için soğutma ihtiyacını azaltarak toplam sahip olma maliyetini azaltır. İçerdiği gerçek zamanlı pil yönetim sistemi, pil sisteminin görünürlüğünü, öngörülebilirliğini ve yönetilebilirliğini iyileştirir. Modüler dokunulabilir tasarım bakımı kolaylaştırır ve operatör güvenliğini artırır.

APC Smart-UPS Ultra, Pazardaki En Küçük ve En Hafif Tek Fazlı 3kW UPS

 

Schneider Electric, ayrıca yapılan bir duyuru ile yeni APC Smart-UPS Ultra 3kW tek fazlı UPS'i de tanıttı. Daha küçük bir ayak izinde daha fazla güç, esneklik ve akıllı izleme sağlamak için tasarlanan APC Smart-UPS Ultra, IT uzmanları ve çözüm sağlayıcılarının IT altyapısını dağıtık ortamlarda ve edge’de dağıtırken karşılaştıkları zorlukların çoğunun üstesinden gelmesini sağlar. Raf, kule veya duvar/tavan montajı dahil esnek montaj seçenekleriyle Smart-UPS Ultra, aradan çıkarılarak rafta IT’nin kullanabileceği daha fazla alan kalması sağlanabilir. Bakımda zaman ve paradan tasarruf sağlayan uzun ömürlü Lityum-İyon pillerin kullanılması ve EcoStruxure™ uyumlu olması, performansı optimum hale getirmek, veri odaklı tavsiyeler sunmak, istenilen yer ve zamanda görünürlük sağlamak için bulut tabanlı izleme becerisine sahip olduğu anlamındadır.

Schneider Electric Güvenli Enerji Başkan Yardımcısı Pankaj Sharma sözlerine şöyle devam ediyor: “Schneider Electric, son 15 yıldır sürdürülebilirliğe odaklanmaktadır ve kısa süre önce dünyanın en sürdürülebilir şirketi olarak adlandırılmıştır. Gelecekte inovasyonun daha geniş bir bağlantı ortamında daha fazla verimlilik sağlayacağına yönelik bir zihniyet benimsedik. Sektörümüz, akıllı ve bilinçli seçimler yaparak dijital teknolojilere yönelik artan iştahtan kaynaklanan elektrik ve emisyon miktarını azaltmaya yardımcı olabilir.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz