SEFİRİN KIZI 3. BÖLÜM ANALİZİ

12.01.2020

0 Yorum

Sefirin Kızı’nda bu hafta Melek kaçırılınca onu gidip almak babasına düştü. Nare ve Sancar tüm cesaretleriyle sefir ve Melek’in peşinden gittiler. Gediz ise 3. bölümde âşık olduğunu anladı. Üstelik Sancar da bunun farkında.

SEFİRİN KIZI 3. BÖLÜM ANALİZİ

GEDİZ IŞIKLI

Kabul edelim ki Uraz KAYGILAROĞLU Gediz karakteriyle hepimizin kalbini fethetti. Hatta pek çok izleyen “Nare ve Gediz mi? Yoksa Nare ve Sancar mı? ” diye düşündü. Bence Gediz’in naifliği Sancar’ın zaman zaman önüne geçiyor. O kadar masum ve o kadar farkında olmadan âşık oldu ki üstelik sadıçının sevdiğine. Gerçi Sancar tam olarak ne hissediyor onu anlamamız zaman alacak. Sefirin Kızı reytinglerinde Gediz karakterinin çok etkisi var. Yüksek reyting aldıkça Gediz karakteri de parlayacaktır. Tüm karizmasını kullanan Uraz Kaygılaroğlu bu diziden sonra da çıkış yapacağa benziyor. Ayrıca Gediz karakterine bir partner gelecek diye de konuşuluyor. Bakalım nasıl bir karakter Gediz’i bekliyor. Umarım onu üzmez. Gediz Işıklı aşkı ve sevilmeyi sonuna kadar hak ediyor. Gediz bence de Nare’ye âşık zaten ablası da bunu fark etti. Çok korkutucu bir durum olduğunu o an Gediz de fark etti. Peki seyirci ne diyor? Gediz ve Nare mi? Yoksa Sancar ve Gediz mi? Bana kalırsa ikiye bölünmüş durumda ama Gediz ve Nare diyenlerin çok güçlü bir savunması var. Sancar Nare’yi kapının önüne koymuştu.

KARADAĞ’DA BİR ANNE VE BİR BABA

Melek dedesi tarafından kaçırılıp Karadağ’a götürüldü. Nare ve Sancar da dayanamayıp kızlarının peşinden gitti. Nare çaktırmasa da Sancar’ın desteği çok hoşuna gitti. En azından en iyi yaptıkları şey olduğunu söyledikleri kızlarının yanında olup ona sahip çıktılar. Karadağ sahneleri ‘Ederlezi‘ parçasıyla daha da bir güzelleşiyor. Bilindiği üzre Çingeneler Zamanı filminin müziği. Dolayısıyla çok güzel atmosfer yaratıyor dizide Karadağ. Melek kime benziyor? Bence de tam olarak annesi. Kız boşuna “Senden ne gördüysem onu yapacağım. Ben annemin kızıyım.” demiyor. Nare ve Sancar arasındaki bu tartışma da çok yakıştı ikiliye. Sancar’a “Eksiksiniz.” diyen falcı da çok dikkat çekti. Oradaki çekim hepimizi etkiledi. Sancar’ın şaşkınlığı ve dil bilmemesinden dolayı içinde tuttuğu tepki bizi izlemeye itti.  Sefirin Kızı reyting artışına devam edecek.

MENEKŞE SAVAŞ AÇTI

Daha önce Ufak Tefek Cinayetler dizisinde gördüğümüz güzel oyuncu Tülin Yazkan Menekşe karakteriyle adeta kök söktürüyor. Psikolojik ve fiziksel bir savaş veren Menekşe Sefirin Kızı 3. Bölümde resmen savaş açtı. Melek’in kaçmasına izin verdi. Peki kazanan kim olacak? Hepsini izleyip göreceğiz.

SEFİRİN KIZI REYTİNG

Dünya listesinde  3. sıraya giren Sefirin Kızı sosyal medyada da en çok konuşulan dizi oldu. Zaten Sefirin Kızı 3. Bölüm reyting oranlarıyla da bunu görüyoruz. 3. bölümüyle Sefirin Kızı 18,45 reyting oranıyla zirveye oturdu. Daha da yükselecek gibi görünüyor. Tüm ekibe özellikle Neslihan Atagül Doğulu, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu’na başarılar diliyorum.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ