Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Şenlendirme Vakfı’ndan Yuvalı’da meyve bahçesi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Şenlendirme Vakfı’ndan Yuvalı’da meyve bahçesi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Şenlendirme Vakfı’ndan Yuvalı’da meyve bahçesi- Güncel Haberler

Saray Belediyesi, Şenlendirme Vakfı iş birliğinde ‘Bir İl Bir İyilik’ projesi kapsamında Yuvalı’da 50 adet meyve ağacını toprakla buluşturdu.

 

BAŞKAN ERKİŞ AĞAÇ DİKİM ETKİNLİĞİNE KATILDI
Saray Belediyesi, Şenlendirme Vakfı iş birliğinde ‘Bir İl Bir İyilik’ projesi kapsamında cumartesi günü Yuvalı’da ağaç dikim etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, şunları ifade etti:

“ Nefis bir güz sabahı içimizde apayrı bir heyecan var. Trakya’nın, Rumeli’nin mümbit topraklarında bu bereket, bu bolluk sürsün diye ortaya konulan çabalara Şenlendirme Vakfı’nın çok kıymetli temsilcilerinin mübarek elleri de dahil olduktan sonra içimiz daha bir serin, daha rahatız. Burada ayrı bir insani yücelişi de müşahede ettim az önce. Babası Recep beyi, kardeşi Boğaziçili beyefendiyi tanıdım. Mehmet kardeşimiz çocukluk hayalimdi, teşekkür ederim dedi. Aklıma Nazım Hikmet’in şiiri geldi.

Çok uzaklardan geliyoruz, çok uzaklardan

Ama koparmadık bağımızı çok uzaklarla

Kulaklarımızda hala şimşekli sesi var yassı sapan taşlarının ve belleklerimizde hala kara önlüklü resimleri ilk mektep arkadaşlarının.
Bir çocukluk hayalini ısrarla sürdürüp, muhafaza etmek esaslı bir yürek yüceliğini gerektirir. Seni bu açıdan kutluyorum. Bu açıdan yaklaşımının benim topraklarıma, hepimizin topraklarına değdiği anlamlı dokunuştan dolayı da bir kez daha kutluyorum. Babanızı Recep Beyi, sizi, değerli ailenizi ve daha büyük aileniz olan Şenlendirme Vakfı’nı tebrik ediyor, hayırlı olsun diyorum.”

 

Başkan Erkiş’in ardından Şenlendirme Vakfı temsilcileri de günün anlam ve önemine dair birer konuşma gerçekleştirdi.

50 ADET MEYVE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTU
Konuşmaların ardından Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Şenlendirme Vakfı temsilcileri, Saray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ve çocuklarla birlikte 50 adet meyve ağacını toprakla buluşturdu.

ŞENLENDİRME VAKFI YUVALI’YI ŞENLENDİRECEK
Konuyla ilgili Şenlendirme Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “İlk olarak Tekirdağ’ın Saray İlçesi’nde, Saray Belediyesi ile beraber yürütülen çalışmada Yuvalı köyünde 10 dönümlük araziyi ağaçlarımızla şenlendiriyoruz. Proje kapsamında, Saray Belediyesi tarafından Şenlendirme Vakfımıza 10 dönümlük bir arazi tahsis edilmiştir. Arazi 50 adet meyve (kiraz, elma, erik, armut ve incir) ve 150 adet ceviz ağacı ile şenlendirilecek ve arazinin geliri de ihtiyaç sahibi ailelere tahsis edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Şenlendirme Vakfı’ndan Yuvalı’da meyve bahçesi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İstanbul’daki Özbekler Bağcılar’da buluştu- Güncel Haberler Kansere Karşı Koruyan Yaşam Biçimi- Güncel Haberler Başkent Kültür Yolu Festivali’nde Ankaralılar Geleneksel El Sanatları’yla Buluşuyor- Güncel Haberler Karşıyaka Edebiyatın Üç Devini Selamlıyor – Güncel Haberler İZKİTAP’a İzmirlilerden yoğun ilgi- Güncel Haberler Gönül Yazar’dan gönderme!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat