Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sensormatic, Müşterinin Sesi anketinin sonuçlarını açıkladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Sensormatic, Müşterinin Sesi anketinin sonuçlarını açıkladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

PERAKENDECİNİN ELEKTRONİK GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİNİ SATIN ALMA KRİTERLERİ DEĞİŞTİ

 

Perakendecilerin elektronik güvenlik çözümleri sağlayıcısını tercih etme, satın alma ve satış sonrası hizmet kriterleri değişti. 2018 ve 2019’da perakende müşterileri için en önemli kriterlerin başında ürün-hizmet kalitesi, satış sonrası servis desteği ve fiyat gelirken, 2021 yılında ise fiyat/performans dengesi, ulaşılabilir olmak ve servis müdahale hızı kriterler arasında öne çıktı. Ulaşılabilir, hızlı ve tecrübeli firmalar daha fazla tercih edildi.

 

Türkiye'nin lider elektronik güvenlik entegratörü Sensormatic, 2021 yılında gerçekleştirdiği ‘Müşterinin Sesi (VOC)’ anketi kapsamında, Perakende Müşterileri Görüşmeleri’nin ortaya koyduğu sonuçları açıkladı. Rapordan hem sektör hem de tedarikçiler için faydalı ve yönlendirici veriler ortaya çıktı. Sektörün önde gelen perakendecilerinin katıldığı araştırmada katılımcılarla; genel algı, kritik satınalma faktörleri, satış ve operasyon süreçleriyle ilgili görüşmeler yapıldı. 

 

“Elektronik güvenlik çözümleri için bir sağlayıcı seçerken göz önüne aldığınız genel kriterler nelerdir?” diye sorulan perakendecilerin verdiği cevaplara göre, sektör, günümüzde ulaşılabilir, hızlı ve tecrübeli firmaları daha fazla tercih ediyor. 2018 ve 2019 yıllarında perakende müşterileri için en önemli kriterler arasında; ürün-hizmet kalitesi, satış sonrası servis desteği ve fiyat geliyordu.  

 

Perakendeci, ‘Fiyat/Performans’ dengesine bakıyor

 

Sensormatic Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, her yıl gerçekleştirdikleri ‘Müşterinin Sesi’ anketinin bu yıl da sektöre yön gösterecek önemli veriler ortaya koyduğunu belirterek, “Müşteriyi tanımak ve beklentilerini iyi anlamak, başarının yarısıdır. Biz de Müşterinin Sesi anketleriyle hizmet verdiğimiz firmaların nabzını tutmayı amaçlıyoruz. Bu yılki anket, bize perakende müşterilerinin ‘Fiyat/Performans’ dengesine baktıklarını, çalışılan yerin ‘Kurumsal’ duruşuna önem verdiklerini, ‘Süreçlerindeki Profesyonelliği’ dikkate değer bulduklarını gösterdi.” diye konuştu.

 

Müşterisini anlayan öne çıkıyor

 

Katılımcılara, elektronik güvenlik alanında satın alma kararı vermeden önce 6 değerlendirme kriteri soruldu ve ilk sırada ‘İhtiyaçlarımı Anlaması’ cevabı çıktı. 2020 yılında ‘Uzmanlık’ kriteri en üst sırada çıkmıştı. ‘Verdiği paranın karşılığını almak’ cevabının daha da yükseldiği görüldü.

 

Satış sonrası hizmetin kalitesi ilk sırada 

 

Satın alma süreci sonrası operasyon, projelendirme, kurulum ve servis kriterleri sorulduğunda ise ‘satış sonrası hizmetin kalitesi’ ilk sırada yer aldı. İkinci olarak, müşteri için satış öncesi destek ve kurulum süreci geliyor. Bu işlerin zamanında ve sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi de önemli hale gelmiş durumda. ‘Süreç içindeki sorunları tespit edip çözme becerisi’ önceki dönemlere göre 2021 yılında daha fazla önem kazandı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sensormatic, Müşterinin Sesi anketinin sonuçlarını açıkladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  3 Haziran Perşembe Reyting Sonuçları! Bir Zamanlar Çukurova mı? Mucize Doktor mu? Camdaki Kız mı? Akrep mi? Bir Zamanlar Kıbrıs mı? Türkiye’de Bir İlk Olan Ekomat Projesi Yalova’da Hayata Geçti- Güncel Haberler Kültür Sanat etkinliklerine erteleme- Güncel Haberler Mahmut Görgen’den 110 Günde 5 Single Çalışması- Güncel Haberler Yeşilay 5. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu- Güncel Haberler İş Sanat Dünya Tiyatro Günü’nü Shakespeare ile kutluyor

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat