Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sırbistan Meclisi’ne Daha Çok Boşnak Milletvekili İçin Son Çağrı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Sırbistan Meclisi’ne Daha Çok Boşnak Milletvekili İçin Son Çağrı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Bosna Sancak Derneği Başkanı Abdullah Gül 3 Nisan 2022'de Sırbistan'da gerçekleşecek olan seçimlerde oy kullanmaları için Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşlık hakkı bulunanlara çağrı yaptı.

 

Başkan Gül, “Sırbistan vatandaşlıkları bulunan çifte vatandaşlara son kez uyarıda bulunmak istiyorum” dedi. Gül, çifte vatandaşların seçimlerde oy kullanmaları için nasıl bir yol izleyecekleri konusunda şu bilgilendirmeyi yaptı:

 

 “3 Nisan'da gerçekleşecek olan seçimlerde Türkiye'de yaşayan ve Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşlığı da bulunan çifte vatandaşlarımızın oy kullanmaları gerekmektedir. Sırbistan Cumhuriyeti’nde Boşnak Milletvekili sayısı fazla olsun. Boşnakların yaşadıkları bazı sorunları aşabilmenin imkanları milletvekili sayısının artmasından geçtiği unutulmamalı. Son başvuru 12 Mart 2022 gece yarısına kadardır. Konu ile ilgili derneğimizden yardım ve bilgilendirme alabilirsiniz.”

 

Nasıl bir yol izlenecek:

3 Nisan 2022’de Sırbistan’da yapılacak genel seçimler için Sırbistan Cumhuriyeti vatandaşlığı olan ve yurtdışında yaşayan vatandaşların oyunu kullanabilmesi için:

 

1)Aşağıda yer alan her iki formun yazıcıdan çıkartılarak doldurulması ve imzalanması

2)Doldurulan ve imzalanan bu iki formun PDF veya JPG olarak izbori.istanbul22@gmail.com adlı mail adresine gönderilmesi gereklidir.

 

https://www.mfa.gov.rs/sites/default/files/inline-files/Zahtev-za-upis-u-JBS1.doc

https://www.mfa.gov.rs/sites/default/files/inline-files/Zahtev-za-glasanje-u-inostranstvu.doc

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sırbistan Meclisi’ne Daha Çok Boşnak Milletvekili İçin Son Çağrı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  QNED MiniLED TV, LED Görüntü Kalitesinde Yeni Standartları Belirliyor- Güncel Haberler ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri Başvuruları Başlıyor- Güncel Haberler Kaleseramik güçlü markalarıyla sosyal medyanın zirvesinde Kültür sanatın iklim krizine etkisini konuştular- Güncel Haberler HUAWEI’den Sevgililer Günü’ne özel fırsatlar- Güncel Haberler Yapay Zeka Teknolojisi İle Kronik Kabızlık Tedavisinde Altı Kat Daha Başarılı İyileşme Sağlandı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat