Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Kadın Girişimcilerimizin Daima Yanındayız- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Kadın Girişimcilerimizin Daima Yanındayız- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Kadın Girişimcilerimizin Daima Yanındayız- Güncel Haberler

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) kapsamında mikrokredi kullanarak kendi işini kuran Sivaslı kadın girişimciler, Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen Üreten Mikrogirişimci Kadınlar Buluşması’nda bir araya geldi.

 

Programa; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Türkiye Grameen Mikrofinans Programı İç Anadolu Bölge Koordinatörü İsmail Çetintaş, kadın sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Sivaslı kadın girişimciler katıldı.

 

Programda konuşan TGMP Bölge Sorumlusu İsmail Çetintaş, “Mikrokredi, Türkiye dâhil tüm dünyada 190’dan fazla ülkede uygulanmakta olup milyonlarca dar gelirli bireylerin bir başkasına avuç açmadan onurlu bir şekilde kendi kendine gelir getirici faaliyetlerde bulunmalarını sağlamaktadır. Sivas Mikrofinans Şubesinin dünden bugüne ortaya koyduğu başarılarının hem ekonomimize, hem de bulundukları haneye verdikleri çok değerli katkıları sonucunda Sivas’ta gösterdikleri başarıları alkışlamak üzere bir araya geldik. Bugüne kadar mikro kredi verdiğimiz dar gelirli kadınlarımıza kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmaları, küçük bir sermaye olarak sağlanan destek neticesinde başardıkları büyük mucizelere tanıklık etmek bizleri gururlandırmaktadır. Sivas'taki ailemize baktığımızda sayımız bin 300’e yakın oldu. 410 kadınımız aktif olarak ticaretlerine devam etmektedir. Amacımız Sivaslı daha çok kadınımıza ulaşarak iş gücü piyasasına katkı sağlayabilmektir. Bugün burada bizleri misafir eden ve desteklerini esirgemeyen Başkanımız Hilmi Bilgine ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Başarılı Mikrogirişimci kadınlar adına söz alan Tuba Karaca, ticaret hayatına sıfırdan başladığını ifade ederek hediyelik eşya işine kendi evinde amatör olarak başladığını ve mikro kredi yoluyla büyüyerek 8 yıldır iş hayatına üreten bir kadın olarak devam ettiğini söyledi.

 

“Küçük desteklerle büyük işler başaran siz değerli kadınlarımızı tebrik ediyor, her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.” diyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Sivas Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren tek bir derdimiz, tek bir amacımız var. Şehrimizi daha güzel bir hale getirebilmek ve hemşehrilerimizin ‘İyi ki Sivas’ta yaşıyorum, iyi ki bu mahallede yaşıyorum’ diyebilecekleri bir şehir oluşturmak. Bunu da iletişimimizi koparmadan, hemşehrilerimizden uzaklaşmadan, ben yaptım anlayışıyla değil, toplumun her kesimiyle bir araya gelerek yapmayı arzuluyoruz. Bugün sizlerle bir araya gelmemizin temel amacı da bu. Aslında siz büyük sermayelerle yapılan üretimlerden çok daha kıymetlisini yapıyorsunuz. Çok küçük desteklerle, kimseye yük olmadan, kendi kendini idame ettiren, ülkesi için kendisi için, ailesi için üreten ve bu başarıyı ortaya koyan sizlerle de bir araya gelerek sizin yanınızda olduğumuzu göstermek istedik.” şeklinde konuştu.

 

İnsan odaklı bir hizmet anlayışı ortaya koyduklarını söyleyen Bilgin, “Toplumun nabzını tutarak şehre hizmet etmek bizim temel gayemiz. Belediyecilikte klasik bir söz vardır, belediyecilik doğumdan ölüme kadar insanı ilgilendiren her alandadır. Biz bunu sahada uygulamaya gayret ediyoruz. Hemşehrilerimize destek olabileceğimiz her yerde Sivas Belediyesi olarak onların yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Bazen çok büyük bütçelerle projeler ortaya koyuyoruz. Bir yol projesi yapıyoruz milyonlarca lira tutuyor. Bir hizmet binası, bir kültür merkezi yapıyoruz ve milyonlarca lira bütçe tutuyor. Bazen küçük dokunuşla bir kişi hayatını değiştirebiliyorsa, üretime ve istihdama katkı sağlayabiliyorsa, kendini değerli hissettirebiliyorsa binlerce, milyonlarca lira bütçeden çok daha anlamlı oluyor. Nüfusumuzun neredeyse yüzde 50’si erkek, yüzde 50’si kadın… Kadınlar güçlü olursa, hayata güçlü bakarsa, kadın kendi kendini yetiştirebilirse toplumun düzelmesi, toplumun iyi bir noktaya gelmesi çok daha kolay ve güzel olur. Biz bu noktada kadınlarımızın üretime katılmasını önemsiyoruz. Merkezi hükumetimiz kadın girişimcilere destek olmak amacıyla birçok proje ve desteği hayata geçirdi. Ancak mikro kredi bünyesinde yapılan desteklerde çok daha farklı anlamlar ifade ediyor. Biz Sivas Belediyesi olarak kadın girişimcilerimize her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Her zaman da yanınızdayız. İnşallah daha sonra daha güzel işlerde daha güzel projelerde bir araya geleceğiz. Bu noktada en büyük destekçiniz olacağımızı bilmenizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Başkan Bilgin, beş mikrogirişimci kadına mikrokredi çeklerini takdim ederek hayırlı kazançlar diledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; Kadın Girişimcilerimizin Daima Yanındayız- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çocuklarda Lenf Bezi Büyümesi Masum Olmayabilir- Güncel Haberler Ramazan Ayı Öncesi Dezenfeksiyon ve Temizlik Çalışmaları Başladı- Güncel Haberler Ne zaman? Çocukların Tiyatro Sevgisi Bir Başka Güzel- Güncel Haberler Borusan Grubu’ndan Dünya Kadınlar Günü’nde Çalışanlarına Kreş Desteği ve Geleceğe İlham Buluşmaları- Güncel Haberler VFŞL’de 3. Hafta Maçları Geride Kaldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat