Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Su Tesisatı Nedir?

Ana Sayfa » Blog » Su Tesisatı Nedir?
Google News Abone Ol

Su tesisatı nedir sorusuna en iyi yanıtı soracak olursanız, temiz suyun kaynaktan çıkmasıyla birlikte, evimizdeki musluğumuza kadar gelme ve kullanmamızla birlikte binamızı terketmesi hikayesidir en kısa tabiriyle.

Pis Su Tesisatı Nedir?

Binalarda kullanılacak olan pis ve kirli suların sağlığa zararlı olmaması için arıtılarak, kanalizasyon şebekesine verilmesini sağlamakta olan sisteme “pis su tesisatı” denir.

İnsanların yaşadığı konut, iş yeri, mahallede pis su tesisatının sağlık açısından önemi büyüktür. Pis su tesisatının çok iyi yapılması gerekir.

Pis su tesisatında kullanılacak olan malzemeler şunlardır:

  • Pis su borusu
  • Süzgeçler
  • Pis su malzemeleri (Tuvalet taşı, yıkanma teknesi vb.)

Pis su tesisatında, sağlam ve içi kaygan olduğundan mümkün olduğu kadar kurşun boru kullanılmalıdır.

Temiz Su Tesisatı Nedir?

Temiz su ihtiyacı çağlar boyunca insanların varlığında önemli bir roller oynamıştır. İnsanlar su ihtiyacı nedeniyle temiz su kaynaklarına yakın yerlerde ikamet etmiş,  bu kaynaklar kuruduğunda ya da kirlendiğinde yeni yerleşim yerleri aramıştır. Günümüzde insan, içme ve kullanma sularını arıtıp dezenfekte ettikten sonra kullanmaktadır. Suyun kaynağından çıkmasıyla arıtılıp dezenfekte edilmesiyle birlikte musluğumuza gelene kadar döşenen boru sistemine temiz su tesisatı denir.

Genellikle su tesisatı denildiğinde binamızın içerisine girdikten sonraki su tesisatı, hatta dairemize girdikten sonraki su tesisatı bizi daha çok alakadar etmektedir. İstanbul’da yaşamınızı idame ettiriyorsanız ve binanız eski yapı denilecek durumda ise temiz ve pis su tesisatımızı önemsememiz gerekmektedir. Eski ve sağlıksız durumda olabilir. Bu durumda, özellikle Pendik su tesisatçısı ve Kurtköy su tesisatçısı denildiğinde akla ilk gelen Ateş Tesisat’ı ziyaret etmenizi uzman ekip ile tanışmanızı önerebilir ve detaylı bilgi için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Su Tesisatı Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Saray Belediyesi, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99’uncu yıldönümünü etkinliklerle coşkuyla kutlayacak- Güncel Haberler En Büyük Zenginliğimiz, Birlik Beraberliğimiz- Güncel Haberler İmamoğlu: 39 İlçeye Siyasi Ayrımsız Hizmet Etmenin Keyfini Yaşıyorum- Güncel Haberler Batıl inançlar psikolojimizi nasıl etkiliyor- Güncel Haberler 6 Haziran Salı 2023 Reyting Sonuçları Açıklandı: İşte En Çok İzlenen Yapımlar! ENKA Açıkhava Tiyatrosu sezonu Taner Ölmez ve Serkan Keskin’li BARABAR ile açıyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat