Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TikTok ekran süresi yönetimi için yeniliklerini duyurdu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » TikTok ekran süresi yönetimi için yeniliklerini duyurdu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dünyanın önde gelen eğlence platformu TikTok, ekran süresi yönetimine ilişkin yeni düzenlemelerini duyurdu. Bu düzenlemelerle birlikte TikTok topluluğundaki kişiler, uygulamada geçirdikleri süreleri daha sağlıklı bir şekilde analiz edebilecek ve kendi düzenleyebilecekleri periyotlarla “mola uyarısı” alabilecek.

 

Dijital cihazlar ve uygulamalarla olumlu bir ilişkiye sahip olmak, yalnızca ekran süresini sağlıklı bir şekilde yönetmekle ilgili değil, aynı zamanda insanların çevrimiçi deneyimlerini kontrol altında tuttuklarını bilmeleri ve bunun onları daha güvende hissettirmesiyle de ilgilidir. 

 

TikTok deneyiminin kontrolünün kendisinde olduğunu hissetmesini kolaylaştırmak için topluluğuna iki yeni pratik araç sundu.

 

Bunlardan ilki “mola uyarıları”. TikTok kullanıcılarının her gün uygulamada ne kadar zaman geçirmek istediklerine karar vermelerine yardımcı olan günlük ekran başında kalma süresi limitlerini halihazırda uygulamaya almıştı. Şimdiyse platform, topluluğundaki kullanıcılara düzenli ekran molaları sağlayarak insanların TikTok'ta ne kadar zaman harcadıklarını kontrol etmelerini sağlayan bir aracı aktif hale getirdi. Bu araç sayesinde TikTok kullanıcılarına, kendi belirledikleri sürede kesintisiz bir TikTok kullanımının ardından ara vermeleri gerektiği hatırlatılacak.

 

Bir diğer yenilikse ekran başında geçirilen sürenin takip edilebileceği yeni gösterge paneli. Bu panel sayesinde TikTok kullanıcıları, uygulamada geçirdikleri günlük süreye, uygulamayı kaç kez açtıklarına, gündüz ve gece saatlerinin dökümüyle birlikte TikTok'ta ne kadar zaman harcadıklarına ilişkin verilere ulaşabilecek. Kullanıcılar ayrıca, gösterge panelini incelemek için haftalık bildirimler alabilecek. 

Birçok ülkede bügun kullanıma açılan düzenlemelerin, bu ayın sonunda Türkiye'de de aktif olması bekleniyor.

 

TikTok’tan Yeni Kılavuz

TikTok topluluğunun dijital alışkanlıklarını gözden geçirmesini desteklemek için “Ailem ve arkadaşlarımla dijital refahımı nasıl yansıtabilirim?” isimli yeni bir kılavuz da yayınlandı. Güvenlik Merkezinden erişilebilen bu kılavuzda kullanıcılar, TikTok'ta veya başka bir platformda nasıl zaman harcadıklarını görebilecek ve kendilerine en uygun sınırları belirleyebilecek. 

 

Ayrıca topluluktaki genç kullanıcılar için haftalık dijital refah uyarıları gönderilecek. 13 ila 17 yaş arasındaki bir kullanıcı uygulamayı günde 100 dakikadan fazla kullandığında, ona uygulamayı bir sonraki açışında ekran süresi sınırı hatırlatılacak.

 

Açıklanan değişikliklerle gençler, ebeveynler ve TikTok topluluğundaki herkes zamanlarını nasıl harcadıkları konusunda daha fazla söz sahibi olacak ve ekran sürelerini daha sağlıklı yönetebilecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

TikTok ekran süresi yönetimi için yeniliklerini duyurdu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Şehir Tiyatroları 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü Ücretsiz Oyun ve Etkinliklerle Usta Sanatçılarıyla Kutladı- Güncel Haberler Ömer Yenidoğan: “Sürdürülebilir proje ve yatırım finansmanları önceliğimiz”- Güncel Haberler Megastar’dan yeni şarkı: “GEÇÇEK”- Güncel Haberler Duygu Sömürüsüne Geçit Yok- Güncel Haberler Unutulmaya Yüz Tutmuş Cam Altı Sanatının Eserleri Gölcük’te Sergileniyor- Güncel Haberler Nevruzla birlikte kendinizi de yenileyin- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat