Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TikTok, kültür mirasımızı tanıtmaya ve korumaya davet ediyor!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » TikTok, kültür mirasımızı tanıtmaya ve korumaya davet ediyor!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dünyanın önde gelen eğlence platformu TikTok, kültür mirasımızı tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. 1 milyarı aşkın insanın buluşma noktası olan platform, topluluğundaki içerik üreticilerini, müzelerhaftası etiketi altında Türkiye'nin kültürel ve sanatsal değerlerine daha yakından bakmak için bir araya topladı. 

 

Kültür Mirasını Aydınlatan Müzeler TikTok'ta 

TikTok, kültür mirasının koruyucuları olan müzelere bu önemli haftada ev sahipliği yaptı. 18-24 Mayıs tarihleri arasındaki "Müzeler Haftası" boyunca TikTok ve İBB Kültür AŞ'nin ortak kampanyasıyla, Şerefiye Sarnıcı'nın gizemli dehlizlerinden, Miniatürk'teki büyük ülkenin mini tasvirlerini, ‘dünyanın ilk tam panoramik müzesi’ olma unvanını taşıyan Panorama 1453 Tarih Müzesi'nden, 130 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en önemli endüstriyel miraslarından biri olan Müze Gazhane'yi ziyaret eden ziyaretçilerin sayısı 40.000'e ulaştı. Öte yandan müzelere kampanyayı teşvik edip görünür kılma amacıyla 6 TikTok noktası eklendi.

 

Bu kampanya, içerik üreticilerinin yaratıcılıklarıyla, geçmişle günümüz arasında bir köprü oluşturabilmelerini hedefledi. TikTok bu yaratıcı içerikleri, müzelerhaftası etiketi altında topladı.

 

Müzeler Haftası boyunca içerik üreticileri, kültürel mirasımızı koruyan müzeleri gezerek dünyanın neresinde olursa olsun tarih ve kültürümüzü tanımak isteyen herkese bir kapı araladı. Bu önemli kampanyanın partneri olan İBB Kültür AŞ Müzeler Haftası boyunca platformda içerik üreticilerine ve TikTok topluluğuna özel yaratıcı, eğlenceli ve bilgilendirici içerikler paylaştı ve tarih meraklılarını gezmeye, öğrenmeye ve üretmeye teşvik etti. 

 

TikTok'un sanatla ve tarihle olan organik bağı gün geçtikte gelişmeye devam ediyor. Her gün keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye teşvik eden TikTok, kullanıcılarına geniş bir perspektif sunarak ilham vermeyi ve farkındalık yaratmayı sürdürecek. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

TikTok, kültür mirasımızı tanıtmaya ve korumaya davet ediyor!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Domates ve mamulleri ihracatı 1 milyar dolara koşuyor- Güncel Haberler Kocaeli Büyükşehir, çiftçilere tohum dağıtımına başladı- Güncel Haberler Birbirinden Şık Dekorasyonlar Rotary’den Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde  “Engelsiz Eğitim Kampı”- Güncel Haberler Okul dönemi çocukları Koronavirüsten korunmak ve bağışıklığı güçlendirmek için nasıl beslenmeli?- Güncel Haberler CBeebies Kasım Ayında da Birbirinden Keyifli İçeriklerle Bizlerle!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat