Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TKP’den enflasyon açıklaması: Bu soygun böyle gitmez!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » TKP’den enflasyon açıklaması: Bu soygun böyle gitmez!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye Komünist Partisi TÜİK'in Ocak ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından bir açıklama yayımladı. 

 

Gerçek rakamların gizlendiği iddia edilen açıklamada, emekçiler için hayat her geçen gün daha da zorlaşırken, sermaye sahiplerininse kârlarının arttığı vurgulanıyor.

 

TKP tarafından yapılan açıklama şöyle:

Pahalılığa Karşı Ayağa Kalk

Bu Soygun Böyle Gitmez!

Ocak ayı enflasyon rakamı açıklandı. TÜİK ne yapıp etti; verileri, oranları, rakamları kendi kitaplarına uydurdu ama yine de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon rakamını ancak 48,69 gösterebildi. Ekonomiden sorumlu bakan Nebati ise gözlerimizin içine bakarak her şeyin kontrol altında olduğunu, Nisan’a kadar enflasyonun böyle yüksek gideceğini ondan sonra düşeceğini “müjdeledi”. TÜİK 2022 yılı Ocak ayı enflasyon rakamını ise 11,10 olarak açıkladı. Bir grup akademisyen ve ekonomistin oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise TÜFE enflasyon rakamını Ocak ayı için 15,52, yıllık enflasyonu ise 114,87 olarak açıkladı. 

 

Hayat emekçiler için geçtiğimiz bir yılda 2 kat pahalanmış durumda. AKP’nin istatistik memurlarına göre bile hayat geçtiğimiz bir yılda 1,5 kat pahalandı. 

 

Biz emekçilere müjde olarak duyurulan 4250 TL’lik asgari ücret daha bir ay geçmeden 4 kişilik bir ailenin açlık sınırına eşitlendi. Ocak ayında evlerimize gelen elektrik ve doğalgaz fatura toplamları binli rakamları buldu bile çoktan.

 

Ve patronlarımız 2021’i rekor ihracat rakamları ile kapattılar. Bankalar ise 2021 yılında 92 milyar 83 milyon TL ile tüm zamanların en yüksek kârına ulaştılar. Nasıl ulaşmasınlar. Yoksulluk karşısında biz emekçiler borçla hayatta kalmaya çalışırken, birçok emekçi çareyi tefeci bankalara borçlanmakta buldu. 2021 Kasım ayı verileri ile Türkiye’de bireysel kredi ve kredi kartı borç tutarı rekor seviyeye yükselerek 1 trilyon 17 milyar TL’ye ulaştı.

 

Sözün kısası biz emekçilerin daha fazla ve daha fazla yoksullaşması pahasına sermaye düzeni gününü gün etmeye devam etti ve ediyor. En büyük rahatlıkları emekçilerin örgütsüzlüğü ve hareketsizliği. İktidarı ve muhalefeti ile düzen partileri ve onların kayıkçı dövüşü ise halkı oyalama ve yanıltmada en büyük güvenceleri. 

 

Bu kez yanılıyorlar!

Bu kez murad ettikleri olmayacak. Ülkenin dört bir yanında, şantiyelerde, fabrikalarda, bürolarda, yollarda motor üstünde evine ekmek götürmek için gecesini gündüzüne katan emekçileriz ve yüzlerle, binlerle ses veriyoruz. “Bu soygun, bu eşitsizlik daha fazla sürmemeli” diyoruz. Evlerimizde lokmamızı azaltmamıza, ısınamamamıza neden olan bu soygun düzenine karşı emekçiler olarak sesimizi yükseltiyor, sözümüzü esirgemiyoruz.

 

Emekçilerin yükselen sesini daha da büyütelim, AKP ve yalanlarına da, temsil ettiği soygun düzenine de son verelim!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

TKP’den enflasyon açıklaması: Bu soygun böyle gitmez!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  “Pembe Top Sahada” projesine Boyner’in desteği devam ediyor- Güncel Haberler Heyecanla Beklenen 2 Ağustos Reyting Sonuçları: En Çok İzlenen Yapım ve Birinciler Belli Oldu! Tiyatro Atölyesi İçin Kayıtlar Başladı- Güncel Haberler GAİN’de aşk sahaya taşınıyor- Güncel Haberler Tuz Gölü’nde Roketler Gökyüzüne Ateşlendi!- Güncel Haberler Türkiye’de şirket kuran yabancı sayısı artıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat