Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TSB ‘Sahte Poliçe’ Tuzağına Karşı Uyardı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » TSB ‘Sahte Poliçe’ Tuzağına Karşı Uyardı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
TSB ‘Sahte Poliçe’ Tuzağına Karşı Uyardı- Güncel Haberler

Türkiye Sigorta Birliği, dolandırıcıların ‘sahte poliçe’ satarak vatandaşları zarara uğrattığı yönünde şikâyetler aldıklarına yönelik kamuoyu duyurusu yaptı. TSB, bunu önlemek için yapılabileceklere ilişkin bilgileri paylaştı. 

 

Sigorta sektörünün rehber kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği (TSB), çeşitli yollarla vatandaşların telefon numaralarına ulaşan dolandırıcıların, ‘sahte trafik poliçesi’ sattıklarına ilişkin şikâyetlere dair açıklamalarda bulundu. 

 

Özellikle trafik sigortası almak için acentelere başvuranları takip eden dolandırıcılar, kendilerini ‘başvuru yapılan acentenin temsilcisi’ olarak tanıtıyorlar. Bu yolla ‘sahte poliçe’ satarak mağduriyetlere neden oluyorlar. Sigortasının olduğunu düşünen vatandaşlar hem maddi zarara uğruyor hem de trafikte kusurlu duruma düşüyor.

 

TSB web sitesinden paylaştığı kamuoyu duyurusunda, ‘sahte poliçe’ tuzağı ve trafik sigortalılarını kandırmayı amaçlayan ‘teklifler’ konusunda vatandaşı koruyan bazı önlemlerin altını çizdi.

 

Duyuruda, Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi’nin (SBM) web sitesindeki “Trafik Sigortası Teklif Karşılaştırma” ekranını hatırlatan TSB, vatandaşların bu yolla sadece “Kimlik No” ve “Plaka No” bilgileri ile tüm sigorta şirketlerinin primlerini tek bir ekranda görebildikleri belirtildi. SBM Web Ekranları ve mobil cihazlar üzerinden yapılan bu işlem sonunda teklifler başvurucuya iletiliyor ve kendileri için en doğru, en uygun poliçeyi satın alabilmeleri ya da poliçe yenilemeleri sağlanıyor. Teklif aşamasından sonra e-Devlet üzerinden poliçenin varlığı sorgulanabiliyor.

 

Ayrıca, SBM internet sitesindeki “Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu” sayesinde; alınan tekliflerin il, araç türü, basamak ve kullanım tarzı bazında ve içinde bulunulan aya ait “Azami Trafik Sigortası Prim Tutarları Listesine” ulaşarak kontrol edilebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

TSB ‘Sahte Poliçe’ Tuzağına Karşı Uyardı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yangınlar Çocuklarda Depresyona Neden Oluyor- Güncel Haberler Yerli üretim Redmi 10 satışa sunuldu- Güncel Haberler Başkan Türkyılmaz’dan Ekrem İmamoğlu’na Mütareke Ziyareti – Güncel Haberler Başkan Altay: “2022’de de Toplu Ulaşıma Zam Yapılmayacak”- Güncel Haberler Karaburun Belediye Başkanı Sn. İlkay Girgin Erdoğan’dan Kamuoyuna Zorunlu Açıklama- Güncel Haberler Türk Edebiyatının Değerli Yarışması “Haldun Taner Öykü Ödülü”- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat