Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Tunç Soyer bize inandı ve yolculuğumuz başladı”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » “Tunç Soyer bize inandı ve yolculuğumuz başladı”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

“Mahallemizin kadınları” Amerika’daki festivalde yarışacak
 

2018’de Seferihisar’da başlatılan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesi kapsamında çekilen “Arşipel Kadınları” filmi, Amerika’da Women’s Voices Now Online Film Festivali’nde yarışıyor. Arşipel Kadınları Proje Koordinatörü Kibar Dağlayan Yiğit, “Buraya gelmemizde Başkanımız Tunç Soyer’in emekleri tartışılmaz. Tunç Soyer bize inandı ve emek yolculuğumuz başladı” dedi.

Üniversite yıllarında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk ve yönetmen asistanlığı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i sanat üreticisi bir kent haline getirme vizyonu meyvelerini vermeye başladı. Seferihisar’da 2018’de başlatılan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesi, adını uluslararası alanda duyurmayı başardı. Film çekmek isteyen kadınlara ücretsiz sinema eğitimi veren projeyle ortaya çıkan “Arşipel Kadınları” filmi, Women’s Voices Now Online Film Festivali’ne Türkiye’den katılan tek film oldu. “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesinin hikâyesini anlatan filmin proje koordinatörlüğünü Kibar Dağlayan Yiğit, yönetmenliğini ise projede aldığı eğitimle ilk filmini çeken Nejla Deveci İmancı yapıyor. Arşipel Kadınları, projeye dâhil olan ve hayatlarında ilk defa eline kamera almış kadınların film yapma hikayesini ve festival yolculukları anlatıyor. Festival ödül töreni 24 Mart’ta yapılacak.

“Kendi hikayemizi paylaşmak daha önemli”
Arşipel Kadınları Proje Koordinatörü Kibar Dağlayan Yiğit, “Bu projeyle kadınlar, kendi filmlerinin yönetmeni olurken aynı zamanda başka kadınların filmlerinde de çeşitli görevler alıyorlar. ‘Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor’ projesi ile sinemanın gücü sayesinde kadına ayrımcılığın önüne geçilmesinin yanı sıra kadınların kendilerini sanatsal bir dille ifade edebilecekleri ortam oluşturulması ve meslek edinmeleri de hedefleniyor. Bu uzun yolculuğumuzda ve buraya gelmemizde Başkanımız Tunç Soyer’in emekleri tartışılmaz. Tunç Soyer bize inandı ve emek yolculuğumuz başladı. Çok gururluyuz. İlmek ilmek işlediğimiz filmimizin dünya çapında değer görmesi bizi ve tüm kadınları daha da umutlandırıyor. Festivalde en önemli hedefimiz kendi hikâyemizi diğer kadınlarla paylaşmak, birbirimize iyi gelmek” dedi.

17 ülkeden katılım oldu
Kadın hakları belgesel film festivali olarak adını Amerika’dan dünyaya duyuran Women's Voices Now, kadınların ve kız çocuklarının haklarına dikkat çekerek, yanlış ve eksik temsillerine meydan okumayı amaçlıyor. Festivale bu sene aralarında İngiltere, Almanya ve İtalya’nın da bulunduğu 17 ülkeden temsilciler katıldı.  

ANAHTAR çalışmaları kapsamında devam ediyor
Seferihisar’da başlatılan “Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor” projesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ANAHTAR Kadın Çalışmaları Bütüncül Hizmet Merkezi’nin çalışmaları kapsamında sürdürülüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

“Tunç Soyer bize inandı ve yolculuğumuz başladı”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Yüksek Ateşe Karşı 7 Tesirli Besin 25 Temmuz Pazar Reyting Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Teknosa’dan yılbaşının en eğlenceli oyunu- Güncel Haberler İç Huzur ile Birlikte Hayata Katkı Sağlayabilirsiniz (10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Farkındalık Haftası)- Güncel Haberler Mcdodo’dan akım göstergeli hızlı şarj kablosu Çocuğunuza Ödev Sorumluluğu Kazandırmak Sandığınız Kadar Zor Değil- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat