Türk yapay zeka şirketi CBOT’a global ödül!- Güncel Haberler

17.08.2021

0 Yorum

CBOT, International Business Awards®’ta “Yılın Şirketi” kategorisinde Stevie® ödülü Aldı!   Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan ve bu yıl 18.

Türk yapay zeka şirketi CBOT’a global ödül!- Güncel Haberler

CBOT, International Business Awards®’ta “Yılın Şirketi” kategorisinde Stevie® ödülü Aldı!

 

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan ve bu yıl 18.si düzenlenen International Business Awards’ta bilgisayar yazılımı alanında yılın şirketi kategorisinde gümüş Stevie® ödülünün sahibi oldu. Son 3 yılda imza attığı projelerle adından sürekli söz ettiren şirket, başarılarını yılın şirketi kategorisinde kazandığı gümüş madalyayla taçlandırdı. CBOT, daha önce CEO World Awards ve AI Breakthrough Awards’tan da ödülle dönmüş ayrıca İngiltere’nin prestijli ödül organizasyonu The CogX Awards’ta ve önde gelen danışmanlık şirketi IDC tarafından düzenlenen IDC Future of Digital Innovations Awards’ta da finale kalmıştı. 

 

“Yapay Zekada Türk Mühendislik Gücünü Tasdikleyen Bir Ödül”

 

“Türk mühendislik gücümüzle geliştirdiğimiz teknolojimizle aldığımız ödüller dünya liginde olduğumuzun birer kanıtı” diyen CBOT Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hayata geçirdiğimiz projelerin, üzerinde titizlikle durduğumuz çalışmalarımızın, kendi öz sermayemizle geliştirdiğimiz yerli teknolojimizin başarısı bizi tüm dünyada ilgiyle takip edilen International Business Awards’ta kendi sektörümüzde “Yılın Şirketi” kategorisinde ödüle götürdü. Gururluyuz… Ülkemiz için, ülkemizin yapay zeka alanında teknoloji üretme kapasitesini dünyaya göstermek için kritik bir ödül aldık. Tüm ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bu başarıda yanımızda olan paydaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu ödül, CBOT’un dünyada ortaya koyduğu dijital dönüşüm çalışmalarına da katkı sağlayacak. Türk mühendislik gücüyle geliştirdiğimiz geleceğin teknolojilerini dünyaya tanıtmaya, anlatmaya devam edeceğiz.” 

International Business Awards’a 63 farklı ülkeden gelen 3 bin 700’ü aşkın başvuru 260’tan fazla jüri üyesi tarafından incelenerek değerlendirildi. Jüri üyeleri tarafından titizlikle değerlendirilen CBOT’un, bilgisayar yazılımı alanında“Yılın Şirketi” seçilmesinde; yenilikçi çözümler sunan yapay zeka teknolojisi, pandeminin getirdiği zorluklara sanal asistanlarla cevap vermedeki başarısı, kısa sürede ulaştığı her biri alanında lider iş ortaklarının yer aldığı geniş portföyü, tüm dillerde yüksek başarı oranı sunan gelişmiş NLP teknolojisi, müşteri hizmetleri alanında fark yaratan CBOT Platform kritik bir rol oynadı. Şirketin Google, Facebook, WhatsApp gibi dünya devi şirketlerle hayata geçirdiği işbirlikleri de ödüle layık görülmesinde önemli bir etkiye sahip.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ