Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uluslararası Klarnet Festivali 10 Yaşında!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Uluslararası Klarnet Festivali 10 Yaşında!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye’de yapılan festivaller arasında her sene müzikseverleri buluşturduğu birbirinden değerli müzisyenlerle bir klasik haline gelen Uluslararası Klarnet Festivali’nin 10.su bu yıl 24-25-26 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

10. Uluslararası Klarnet Festivali, NOTİST Media & Event ve Toplum İçin Sanat Derneği (TOİSAD) tarafından, Serkan Çağrı’nın sanat yönetmenliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteği ile yapılacak.

 

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından 100’den fazla sanatçı ve grubun sahne aldığı, salon konserleri dışında meydan konserleri, müzik dinletileri, nefes terapileri, workshoplar ve yarışmalar gibi her zevke hitap eden çok çeşitli etkinliklerle her yıl katılımcıları birbirinden renkli aktivitelerle karşılayan Klarnet Festivali, bu sene Covid-19 tedbirleri kapsamında daha dar bir çerçevede ama yine dopdolu bir konser programıyla yapılacak. 

 

YEŞİLÇAM ŞARKILARI, ATLAS SİNEMASI’NDA BU KEZ BELKIS ÖZENER İÇİN SES BULACAK!

 

Festivalin bu yılki açılışı 24 Aralık’ta tarihi Atlas Sineması’nda Yeşilçam film müziklerinin unutulmaz sesi “Belkıs Özener’e Saygı Konseri” ile gerçekleşecek. Konserde sanatçının yaşam öyküsünün anlatıldığı belgesel beyaz perdeden izlenirken, ünlü sanatçılarımızdan da unutulmaz Yeşilçam şarkıları dinlenebilecek. İzleyenleri maziye götürecek usta sesler Hakan Aysev, İpek Açar, Serkan Çağrı, Suzan Kardeş ve Yonca Lodi Atlas Sineması’nın büyülü atmosferinde kulakların pasını silecek.

 

SAHNENİN TAMAMI KADINLARDAN OLUŞAN “KADIN SENFONİSİ” KONSERİ

 

Ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil eden iki kadın klarnetist; Merve Nuvasil ve Ecesu Sertesen’in solistliğinde ve yine sayılı kadın şeflerimizden Ceyda Ayanoğlu şefliğinde tamamı kadın müzisyenlerden oluşan bir orkestrayla “Kadın Senfonisi” adlı konser, 25 Aralık’ta Atlas Sineması sahnesinde…

 

İSTANBUL MÜZİĞİNİN NAHİF SESİ İNCESAZ İLE FESTİVAL SON BULUYOR

 

Baba Evi, Deli Yürek, İkinci Bahar, Ekmek Teknesi gibi unutulmaz dizileri nahif müzikleriyle hatıralara kazıyan İstanbul müziğinin en başarılı temsilcilerinden “İncesaz” hem kendilerine ait besteleri hem de herkesçe bilinen eserlerden oluşan bir repertuarla 26 Aralık’ta Atlas Sineması’nda sahne alacak. Festivalin son konserinde İncesaz’ın albüm ve dizi müziklerine uzun yıllar klarnetiyle ses veren Serkan Çağrı da konuk sanatçı olarak katılacak. 

 

Biletler Passo'da.

 

Festival Takvim

24 Aralık 2021

 

Bir Nefes Yeşilçam – Belkıs Özener’e Saygı Konseri

Hakan Aysev, İpek Açar, Serkan Çağrı, Suzan Kardeş, Yonca Lodi

Sunucu: Hakan Bilgin

 

Atlas Sineması

20:30

 

25 Aralık 2021

 

Kadın Senfonisi Konseri

Şef: Ceyda Ayanoğlu

Solistler: Ecesu Sertesen, Merve Nuvasil

 

Atlas Sineması

20:30

 

26 Aralık 2021

 

İncesaz Konseri

Konuk Sanatçı: Serkan Çağrı

 

Atlas Sineması

20:30

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Uluslararası Klarnet Festivali 10 Yaşında!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Urla Çöpüne Sahip Çıktı- Güncel Haberler Yavaş Şehir Seferihisar’da 2.Çocuk Festivali Yapıldı- Güncel Haberler SAHA’dan sanatçı ve küratörlere Amsterdam, Berlin ve New York’ta yaşayıp çalışma imkânı- Güncel Haberler İzmir’in unutulmaz başkanı Ahmet Piriştina kabri başında anıldı- Güncel Haberler Ege’ye Avrupa Çocuk Cerrahisi Kongresi’nde 1.’lik ödülü- Güncel Haberler Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat