Üniversite Öğrencilerinin Yaratıcı Fikirleri Anadolu Grubu Bi-Fikir KAP ile Hayat Buluyor- Güncel Haberler

10.06.2022

0 Yorum

Anadolu Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yenilikçi projelerini hayata geçirme hedefiyle sürdürdüğü Bi-Fikir KAP’ta bu yılın kazananları belli oldu.

Üniversite Öğrencilerinin Yaratıcı Fikirleri Anadolu Grubu Bi-Fikir KAP ile Hayat Buluyor- Güncel Haberler

Anadolu Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yenilikçi projelerini hayata geçirme hedefiyle sürdürdüğü Bi-Fikir KAP’ta bu yılın kazananları belli oldu. Anadolu Grubu’nun inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında düzenlenen Bi-Fikir KAP’a 4 yılda 907 proje önerisi geldi. Finale yükselen 9 proje arasından Yeni Nesil Karbondioksit Teknolojileri birinci, Brain: Beyin İltihabında Hızlı ve Doğru Tanı ikinci, Bi-Park: Akıllı Otopark ise üçüncü oldu. Sırasıyla 10 bin, 7 bin ve 5.000’er TL ile ödüllendirilen başarılı projeler Anadolu Grubu şirketlerinde uygulamaya alınma fırsatı elde ettiler.

 

Anadolu Grubu’nun, üniversite öğrencilerinin yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirme hedefiyle düzenlediği Bi-Fikir KAP’ın (Kariyerini Anadolu Grubu’nda Planla) finali dijital ortamda gerçekleştirildi. Anadolu Grubu çalışanlarına yönelik inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında, üniversite öğrencilerinin projeye dahil edilmesiyle hayata geçirilen Bi-Fikir KAP’ın final etkinliğine; Anadolu Grubu üst yönetimi, üniversite öğrencileri ve mentorlar katıldı. Etkinlikte, yarı finali başarıyla tamamlayarak finale kalan 9 projenin sunumu yapıldı. Yeni Nesil Karbondioksit Teknolojileri projesini Anadolu Isuzu ile gerçekleştiren Serhat Can Bayar, Doğan Çiçek ve Osman Kazı birinci, BrAIn: Beyin İltihabında Hızlı ve Doğru Tanı projesini Anadolu Sağlık Merkezi ile gerçekleştiren Emre Altun ve Zehra Turhan ikinci, Bi-Park: Akıllı Otopark projesini Garenta ile gerçekleştiren Kayra Kurnaz ise üçüncü oldu. Organizasyonda birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin ve üçüncüye 5.000’er TL ödül verildi.

 

Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu, Grubun yenilikçi ve girişimci ruhunun en önemli simgelerinden biri olan inovasyon platformu Bi-Fikir’i 4 yıl önce üniversite öğrencilerine açarak çok verimli sonuçlar elde ettiklerini belirtti. Zorlu: “Gençler, geleceğin çalışanları, üreticileri ve mucitleri olarak her zaman stratejilerimizin odağında yer alıyor. Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerine yenilikçi fikirlerini hayata geçirirken, inovasyona önem veren, teknolojiyi kullanan bir ortamda kariyer fırsatı sunuyoruz. Bu kapsamda, 4 yılda 174 farklı üniversiteden toplam 907 proje önerisi toplandı. Gelecekte şirketlerimizde önemli pozisyonlarda yer alabilecek gençlerin programımıza katacağı yeniliklerle ürettiğimiz değerin katlanarak artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

4 yılda 907 proje başvurusu geldi

Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerinin fikirleri kap.bi-fikir adresi üzerinden toplandı. Anadolu Grubu şirketlerinin projeler ile ilgili görüşleri alınarak yarı finale yükselen 20 proje arasından seçilen 9 proje önerisi inovasyon kampına katılmaya hak kazandı. Bu ekipler için 11 Nisan tarihinden başlamak üzere bir inovasyon kampı uygulandı. Program kapsamında, ilgili projelerin ekip üyelerine, hedef kitle analizi, müşteri yolculuğu, fikir validasyonu, pazarlama ve prototipleme konularında eğitimler verildi. Seçilen projeler için, ilgili şirketlerden konusunda uzman mentorlar atandı. Bu sürecin ardından 9 ekip, Bi-Fikir KAP finalinde yarışmaya hak kazandı. Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilen sunumlar sonrasında, Anadolu Grubu şirketlerinden jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu en başarılı üç proje belirlendi. Finalde 1. olan proje ekibi 14 Kasım 2022 tarihinde düzenlenecek Anadolu Grubu Bi-Fikir Festivali’nde projelerini paylaşacak, başarılı projeler alanına göre Anadolu Grubu şirketlerinde uygulama fırsatı elde edecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ