Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ünlü isimlerden ETİ’nin ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesine destek!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Magazin Haberleri » Ünlü isimlerden ETİ’nin ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesine destek!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Eti, ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesiyle gençleri hayallerinin peşinden koşmaları için cesaretlendirmeye devam ediyor… Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 2019 yılından bu yana yürütülen proje, 30 Kasım tarihinde Wyndham Grand İstanbul’da sanatçı Yetkin Dikinciler ve eski milli voleybolcu Neslihan Demir’in katılımıyla tanıtıldı. Yapılan basın toplantısında bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında bu yıl desteklenecek 16 genç açıklandı. Projeye kabul edilen gençlere mentorluk ve hibe desteği sağlanacak

 

Gıda sektörünün öncü ve lider kuruluşu Eti, yürüttüğü uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle toplum ve çevre için sürdürülebilir değer yaratmaya devam ediyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 2019 yılından bu yana yürütülen ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesi ile gençleri hayallerinin peşinden koşmaya teşvik eden Eti, projenin üçüncü senesinde bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında hedefleri olan azimli gençlere desteğini sürdürüyor.

 

Projeye katılmaya hak kazanan gençlerin ve projelerinin kamuoyuna tanıtıldığı basın toplantısı Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, TOG Kurucu Üyesi İbrahim Betil, İTÜ ARI Teknokent Girişimcilik, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, sanatçı Yetkin Dikinciler ve eski milli voleybolcu Neslihan Demir’in katılımıyla gerçekleşti. Projeye bu yıl kabul edilen 16 gence mentorluk ve hibe sağlanarak hedeflerine ulaşmaları desteklenecek.

 

Geleceğin sanatçıları bugünden yetişiyor!

 

Sanatçı Yetkin Dikinciler, toplantıda yaptığı konuşmada şu değerlendirmede bulundu; “Sen Gençsin, Güç Sensin projesi adı üzerinde gençliğin sahip olduğu gücü öne çıkaran, onlara ilham veren ve diğer gençlere ilham olmalarına fırsat tanıyan önemli bir proje. Bu sebeple böyle bir projeyi birlikte gerçekleştirdikleri için Eti ve TOG’u tebrik etmek istiyorum. Sanat farklı disiplinlerde, farklı zenginliklere sahip bir konu. Sen Gençsin, Güç Sensin projesinde kültür sanat alanındaki seçilen gençler de bunun canlı bir kanıtı. Şırnak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde okuyan ve Şırnak’ta sanat atölyesi açma hayalleri taşıyan Sevcan, çizgi roman ve hikayelerin topluca okunarak paylaşıldığı ve yaratıcılarına gelir elde eden bir web sitesi girişimini ortaya koyan Yağmur, dijital sanatlara ve NFT’ye gönül vermiş ve hatta bu uğurda dijital sanatçıları bir araya toplamayı hedefleyen Kerem ve dijital ortam performans sanatlarını ışıklandırma ve sahne tasarımıyla birleştirmek isteyen Ziya, bahsettiğim mozaiğin parçalarını oluşturuyor. Beni heyecanlandıran bir mentorluk deneyimi olacağını söyleyebilirim. Geleceğin sanatçılarını bugünden tanımak ve gelişim yolculuklarına şahit olmak benim için çok keyifli olacak.”

 

Sporun engel tanımadığına tanıklık etmek heyecan verici!

 

Eski milli voleybolcu Neslihan Demir ise; “Sen Gençsin, Güç Sensin projesi farklı kategorilerdeki gençlere destek vermesi ve onların gelişimlerine destek olması açısından çok kıymetli bir proje. Spor, küçük yaşlarda başlayan ve büyük emek gerektiren, insana hem gurur veren ama bir o kadar da kendinizi dalınıza adamanızı gerektiren bir alan. Sporu profesyonel olarak yapmaksa bambaşka dinamiklerin bir araya gelmesi demek. Bir yandan yoğun antrenmanlar yapıp bir yandan spor kariyerinizin gidişatına yön vermek; dikkat, sabır ve uzmanlık istiyor. Kariyerim boyunca yerel takım, ulusal takım, milli takım ve yurtdışı takımlarında çalışma fırsatı buldum. Bu deneyimlerim sırasında öğrendiklerimi Sen Gençsin, Güç Sensin projesiyle seçilmiş gençlere aktaracak olmak benim için zevk. Spor kategorisinde tüm engelleri aşarak tekerlekli sandalye basketbol takımında milli olan Mevlüt, lise son sınıf öğrencisi olmasına rağmen gözünü Enduro dağ bisikleti kategorisinde milli takım oyuncusu olmaya dikmiş olan Bahadır, tam iki kez kanseri şah mat etmiş, görme engelliler arasında satrançta Türkiye ikinciliği olan Büşra ve yüzde 79 engelli olmasına hiç aldırış etmeden bir yandan paralimpik yüzme dalında dereceler alan bir yandan da spor yöneticiliği eğitimlerini tamamlayan Emine var. Onların spor hayatlarına ve profesyonelliklerine rehberlik etmek çok heyecanlı olacak benim için” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ünlü isimlerden ETİ’nin ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesine destek!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Bahar Toprak;

Bahar Toprak; 30 Mayıs 2023

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Dünyadaki Online Nüfusun Yüzde 79’u Oyunlarla İlgileniyor- Güncel Haberler Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV) Meslek Edinme Programı Başvuruları Başladı- Güncel Haberler Tempo BPO 20 yaşında!- Güncel Haberler Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Lerzan Baykal’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu- Güncel Haberler İbb Şehir Tiyatroları “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” Oyunuyla 3. Maltepe Uluslararası Tiyatro Fastivali’ne Konuk Oluyor- Güncel Haberler Nerede O Eski Sohbet Odaları! Demeyin

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat