Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

VakıfBank Kültür Yayınları dördüncü yaşını kutluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » VakıfBank Kültür Yayınları dördüncü yaşını kutluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

VakıfBank Kültür Yayınları dört yıldır Türkiye’nin kültürel birikimine hizmet ediyor

 

Kurulduğu günden itibaren farklı disiplinlerde yerli ve yabancı, nitelikli eserleri okurların beğenisine sunan VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY), 8 Kasım’da dördüncü yaş gününü kutluyor. Bugüne kadar Türkiye’nin kültür birikimine katkı sunmayı ve okurlarını her satırı değer taşıyan nitelikli eserlerle buluşturmayı hedefleyen VBKY, 180’inci kitaba ulaşan zengin seçkisi ile büyümeye devam ediyor. 

 

Kitapseverlerin kültür dünyasını zenginleştiren ve edebiyat, tarih, iktisat, felsefe, sosyoloji, klasik, kültür-sanat ile çocuk kitapları gibi farklı kategorilerde seçkin eserleri okurların beğenisine sunan VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY), dört yaşına girdi. 

 

Türkiye’den ve dünyadan klasikler ile heyecan verici çağdaş eserleri, ilk basım, tıpkıbasım ya da ilk tercüme gibi yollarla literatüre kazandıran VakıfBank Kültür Yayınları, kültür dünyasına kalıcı bir miras bırakma hedefiyle 180’inci kitabına ulaştı. 

 

“Kalıcı eserlerle Türkiye’nin kültürel iklimine değer katıyoruz”

VKBY’nin Türkiye’nin kültürel mirasını gün yüzüne çıkarmak ve dünyaca ünlü eserleri okurların edebi hafızasına kazandırmak için dört yıldır nitelikli bir yayıncılık anlayışı ile hareket ettiğini belirten VakıfBank Genel Müdürü ve VBKY Yayın Kurulu Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, gelecekte de başucu kaynaklarını sunmayı sürdüreceklerini vurguladı. Üstünsalih “VBKY, yayıncılık alanında özenli ve yerelden evrensele ulaşan geniş seçkisi sayesinde ilk günden itibaren okurlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Bugün 180’inci kitabımızı değerli okurlarımızla buluşturmanın onurunu yaşıyoruz. Farklı disiplinlerde yerli yabancı pek çok yazarın büyük kitlelere ulaşmasını katkı sağlarken bıraktığımız kalıcı eserler ile de VBKY aracılığıyla Türkiye’nin kültürel iklimine değer katıyoruz. Geçmişten beri, özenle saklanacak ve VakıfBank’ın köklü tarihinden bugüne taşıdığı sosyal ve kültürel sorumlulukların izi olan eserler sayesinde okurlarımızın ilgi alanlarını beslemeye devam edeceğiz.” dedi. 

 

Dört yıl önce kurulmuş, genç ve heyecanlı bir yayınevinin bugün kaydettiği başarıda rol oynayan okurlarına ve yayınevi çalışanlarına teşekkür eden Üstünsalih, “Yayıncılığı her zaman okurların hayatına dokunacak, ufuk açıcı, öğretici ve kültürel anlamda görkemli bir dönüşüm yaratacak şekilde kurgulayan yazar, çevirmen, editör ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Gelecekte de onların kıymetli emekleri sayesinde VBKY olarak ülkemizin edebi mirasına sahip çıkarken raflarda yerini alan kalıcı eserlerle kültür dünyasında alkış alan işlere imza atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

 

Yûnus Emre ve Dîvânı okurla buluşuyor

Orhan Kemâl Tavukçu imzalı Yûnus Emre ve Dîvânı adlı eseri, yeni prestij kitabı olarak okurlarla buluşturan VBKY, dördüncü yaşında bu özel eser ile Anadolu’da yetişmiş en büyük Türk şairi ve mutasavvıflarından olan; Türk yazı dilinin ve millî edebiyatın mimarlarından Yûnus Emre’yi yaşadığı dönemi, beslendiği beşerî kaynakları ve etkilendiği fikirleri irdeliyor. Tavukçu’nun titizlikle betimlediği tarihi olaylar ve dönemin siyasi dinamikleri, okurlara Yûnus Emre’nin üslubunu oluşturan motiflerin nasıl ortaya çıktığı hakkında derinlemesine bir inceleme olarak öne çıkıyor. 

 

Dördüncü yıla özel yüzde 40 indirim

VBKY, dördüncü yaş gününü özel fiyat indirimiyle okurlarıyla birlikte kutluyor. Bu yaş gününü kitapseverler için özel bir fırsata dönüştüren VBKY, 7-20 Kasım tarihleri arasında birbirinden kıymetli yayını web satışlarında dördüncü yaş gününe özel yüzde 40 indirimle satışa sunuyor. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

VakıfBank Kültür Yayınları dördüncü yaşını kutluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Metin Akpınar’dan Üniversite Açılış Dersi- Güncel Haberler Doğduğun Ev Kaderindir 24. Bölüm Özeti! Mehdi Zeynep’i Neden Kaçırdı? Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödülü Yazar Gülşen İşeri’ye verildi- Güncel Haberler Miraç Kandilimiz mübarek olsun- Güncel Haberler Vodafone Müşteri Hizmetleri’nde işe başlayan “Dijital Benim İşim” projesi mezunlarının sayısı 63’e yükseldi- Güncel Haberler Güneşin zararları ışınlarına karşı 8 kritik kural- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat