Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Van Büyükşehir Kırsalda Dağı Taşı Dize Getiriyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Van Büyükşehir Kırsalda Dağı Taşı Dize Getiriyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Van Büyükşehir Belediyesi, kırsalda başlattığı yol çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

 

Kırsal mahalle yollarının altyapısını güçlendirmek ve sorumluluğundaki yol ağını daha konforlu hale getirmek için çalışan Büyükşehir Belediyesi zorlu coğrafya şartlarında adeta dağı taşı dize getiriyor. 13 ilçede 10’larca noktada 100’lerce iş makinasıyla çalışan Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, en ücra mahalle ve mezra yollarını daha güvenli hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Tamamı Belediyesi’nin idari işgücüyle yapılan çalışmalarda kutu baks, menfez, dolgu, genişletme, reglaj, stabilize ve ham yol çalışmaları yapılıyor.  

 

Zorlu şartlarda çalışan ekipler, Başkale Ilıcak, Deringeçit, Dereiçi ve Mahmutabat’ta menfez, dolgu, genişletme ve stabilize, Özalp Kargalı, Şemsettin grup yolunda menfez, ham yol, genişletme stabilize ve reglaj, Gürpınar, Yatağan, Sütlüce ve Taşlıyazı- Bükeç grup yolunda onarım, genişletme ve dolgu, Çaldıran Şehirpazar, Yaykılıç, Koçköprü ve Aşağı Akçagedik mahallelerinde koruge boru, sanat yapıları, reglaj, Bahçesaray Ulubeyli ve Yaşlıkavak koruge boru, yeni yol açma, Çatak Sırmalı, Hecıosman ve Dokuzdam Mahallesi Armağan Mezrası’nda stabilize, genişletme, koruge boru, Sulama kanalı temizleme ve menfez, Gevaş Barışık, İnköy, Töreli, Kuşluk ile Daldere Doruklu Mezrası’nda kutubaks, Güzergâh değiştirme ve reglaj çalışmaları yapılıyor.

 

Ayrıca merkez ilçelerden Tuşba Dilimli ve Yeşilsu Mahallelerinde yol genişletme, dolgu ve genişletme, Edremit ilçesi Yeni TOKİ Yolu, Elmalık Mahallesi bağlantı yolu ve Doğanlar’da menfez, yarma, genişletme, İpekyolu ilçesi Köşebaşı Mahallesi’nde kutu baks çalışmaları sürüyor.

 

Vatandaşların özellikle kış aylarında sıkıntı yaşamaması için yürütülen çalışmalar sezon sonuna kadar devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Van Büyükşehir Kırsalda Dağı Taşı Dize Getiriyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Osmangazi’den Iğdır’a Gönül Köprüsü- Güncel Haberler Konkordato Nedir? Nasıl İlan Edilir? Konkordato İlan Eden Firmadan Alacaklar Nasıl Tahsil Edilir? Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 7 mahalleye 7 park yapılacağını söyledi.- Güncel Haberler Pepsi türkiye enerjisini güneşten alıyor- Güncel Haberler Yargı Dizisine Yeni Katılan Oyuncular ve Diziden Ayrılan Oyuncular Kimler? Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’dan İlçe Jandarma Komutanlığı’na Ziyaret- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat