Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Vedat Kaplan Yurdakul Yıllar Sonra Radyo Angara Tv’de Söyledi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Vedat Kaplan Yurdakul Yıllar Sonra Radyo Angara Tv’de Söyledi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türk Sanat Müziği’nin yaşayan efsanesi Vedat Kaptan Yurdakul, TRT ekranlarının ardından yıllar sonra Radyo Angara TV’deki canlı yayınla izleyicilerin karşısına geçti. ‘Kaptanın Seyir Defteri’ programıyla sanat yolculuğunu Radyo Angara TV’de sürdürecek olan Yurdakul ilk programında birbirinden güzel eserleri icra etti.

 

Keçiören Belediyesi kurumsal web sitesi üzerinden yayınlanan program Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlardan yoğun ilgi görürken, Radyo Angara TV’nin sosyal medya hesapları ve WhatsApp hattına gelen isteklerden bazıları da seçilerek canlı yayında icra edildi. Birbirinden güzel ezgilerin seslendirildiği programda kimi zaman eğlenceli kimi zaman da duygusal anlar yaşandı.

 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Radyo Angara’da Türk toplumunun kültürel değerlerini yaşatan yayınlar yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “V​edat Kaptan Yurdakul sazıyla ve sözüyle yürek pasımızı silen eserleri icra etti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Radyo Angara’nın yayın vizyonunda sanatı, sanatçıyı ve kültürümüzü yaşatma amacı yer alıyor. Ankaralılık kültürünün yanı sıra Türk kültürünün yaşatılması da temel esaslarımızdandır. Şehrimizin tarihi ve kültürel derinliklerini gün yüzüne çıkaran, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan içeriklerle yayın hizmetimiz devam edecek.” dedi.

 

VEDAT KAPTAN YURDAKUL KİMDİR?

Ankara’da doğan Vedat Kaptan Yurdakul, Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nü bitirdi. 1981 yılında TRT’nin açmış olduğu Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ses sanatçılığı sınavlarına girdi. Her ikisini de kazandı. Staj döneminde Ferid Sıdal, Ahmet Hatipoğlu, Yüksel Kip, Tarık Kip, Dr. Nazmi Özalp, Metin Everes ve Müberra Yetkin’in öğrencisi oldu. Hocası Ferid Sıdal’ın teşvikiyle Türk Sanat Müziği’ni tercih etti. 3 yıl süresince çok sayıda sınavdan başarılı çıkarak 18 arkadaşıyla birlikte kadrolu sanatçı olarak Ankara Radyosu’nda göreve başladı. Sanat yaşamının bundan sonraki aşamalarında Mustafa Erses, Bekir Sıtkı Sezgin, Dr. Alaeddin Yavaşça ve Muzaffer İlkar’dan feyz aldı.

 

Radyo ve televizyonda çok sayıda program gerçekleştirdi. 1991’de Müzik Dairesi Başkanlığı’nda uzmanlık kadrosu aldı. 1996’da TRT Türk San’at Müziği Gençlik Korosu şefliğine getirildi. Aynı dönemde Konya Selçuk Üniversitesi bünyesinde kurulan Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda şan ve eser icrası dersleri verdi. 1999 yılında girdiği topluluk şefliği sınavını birincilikle bitirerek Klasik Koro Şefi oldu. 1996-2001 tarihleri arasında Konya Selçuk Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarında ses icra dersleri verdi. Hacettepe Üniversitesinde Uygulamalı Türk Müziği derslerine girdi. 2003 yılından itibaren uzunca bir süre Denetim ve Repertuar Kurulu üyeliği yaptı.

 

2018 yılında TRT’deki görevinden emekli olan Vedat Kaptan Yurdakul, çok sayıda koroda eğitmen ve şef olarak müziğimize hizmet vermeye devam etmektedir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Vedat Kaplan Yurdakul Yıllar Sonra Radyo Angara Tv’de Söyledi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Mimiklerin azaldığı “Poker Yüz” Parkinson habercisi Torbalılı gençler 19 Mayıs’ı Gripin ile kutlayacak- Güncel Haberler Gıda Fiyatlarının Artışının Arkasındaki Gizli Düşman:  İklim Krizi- Güncel Haberler Deva’dan İktidara Zeytinlik Alanların Medenciliğe Açılması Tepkisi: ‘İktidar, zeytinlik alanların madencilik faaliyetlerine açılması kararından derhâl dönmeli’- Güncel Haberler Abdülhamid Han Sergisine Yoğun İlgi- Güncel Haberler Kaan Urgancıoğlu, yeni reklam filminde “Geleceği Merak Edenlere” sesleniyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat