Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası 2 Konserler İş Sanat’ta- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası 2 Konserler İş Sanat’ta- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Venezuelalı orkestra şefi ve eğitmen José Antonio Abreu tarafından bir sosyal dönüşüm hareketi amacıyla kurulan “El Sistema”nın yetiştirdiği müzisyenlerin oluşturduğu dünyaca ünlü Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası6 ve 7 Nisan’da gerçekleştireceği iki konser ile İş Sanat’ın sezon programında yerini aldı.

 

Orkestra şefi Christian Vasquez yönetimindeki Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası’nın ilk konserinde çellist Poyraz Baltacıgil solist olarak yer alacak. Konser, 6 Nisan Çarşamba, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. Konserin repertuvarında, Antonín Dvořák’ın Si Minör Çello Konçertosu ve Sergey Prokofyev’in 5. Senfonisi seslendirilecek. 

 

Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası’nın sahne alacağı ikinci konserin repertuvarı Amerikalı ve Latin Amerikalı bestecilerin eserlerinden oluşuyor. Konserin ilk bölümünde orkestrayı Andrés David Ascanio yönetecek.  Orkestra şefliğinin yanı sıra, Simon Bolivar Trompet Topluluğu’nun da üyesi olan Ascanio, dünyanın en büyük orkestrası olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren El Sistema Gençlik Orkestrası’nın da birçok konserini yönetiyor. İkinci bölümünde batonu Christian Vasquez’in devralacağı konser, 7 Nisan Perşembe, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. 

 

Uzun bir aradan sonra İstanbul’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası’nın biletleri İş Kuleleri Salonu ana gişe ve tüm Biletix satış noktalarından temin edilebilir. 

 

1978 yılında ise El Sistema’nın hareketlerinden biri olarak kurulan Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası, dünyanın sayılı orkestralarından biri olarak gösteriliyor. Önde gelen şeflerin yönetiminde, Carnegie Hall, Elbphilarmonie gibi önemli sahnelerde konserler veren ve Salzburg Festivali’nin daimi orkestrası olan topluluk, birçok ödülün de sahibi. 

 

6 ve 7 Nisan’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek iki konserde de sahne alacak orkestra şefi Christian Vasquez, “El Sistema” modelinin yetiştirdiği önemli isimlerden biri.  Vasquez, Aragua José Felix Ribas Juvenil Senfoni, Venezuela Teresa Carreño Gençlik orkestralarının müzik direktörlüğünü üstlendi. Leipzig Filarmoni Orkestrası, Rotterdam Filarmoni Orkestrası, Viyana Radyo Senfonisi, Rusya Devlet Senfonisi, Tokyo Filarmoni ve Singapur Senfoni Orkestrası gibi dünyanın saygın orkestralarını yöneten Vásquez, El Sistema’nın geliştirdiği projeleri ve toplulukları desteklemeye devam ediyor. 

 

6 Nisan tarihinde gerçekleşecek Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası konserinin solisti İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlarından cellist Poyraz Baltacıgil olacak. Müziğe erken yaşta başlayan Baltacıgil, kariyeri boyunca Yo-Yo Ma, Alexander Rudin, Natalia Gutman, Steven Isserlis gibi çellistlerle aynı sahneyi paylaştı. İş Sanat’ın genç müzisyenlere destek olmak amacıyla düzenlediği ‘Parlayan Yıldızlar’ serisinde de yer alan Baltacıgil, yurt içi ve yurt dışında solist olarak gerçekleştirdiği konserlerin yanı sıra, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası çello grubunun grup şefi olarak müzikal kariyerini sürdürüyor.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası 2 Konserler İş Sanat’ta- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Baharın Gelmesiyle Birlikte Göz Alerjisi ve Alerjik Nezle Belirtileri Şiddetlenebilir ve Koronovirüs Bulaşma Riski Artabilir Geleceğin Robot Teknolojilerini Öğrencilere Anlattı- Güncel Haberler Ekin Uzunlar Konseri Bu Akşam Tüik Meydanı’nda- Güncel Haberler Eylül ayında FilmBox ile Eğlence ve Animasyona Doyacaksınız!- Güncel Haberler Trabzon’da Kardeşlik Rüzgârı Esti- Güncel Haberler Setur, erken rezervasyonda sadece 1’ini önden ödeyerek tatilini garantileme fırsatı sunuyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat