Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yazar Hamdi cem’in yeni kitabının tüm telif gelirleri daruşafaka’ya

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Yazar Hamdi cem’in yeni kitabının tüm telif gelirleri daruşafaka’ya
Google News Abone Ol

Kendisi de Darüşşafaka’da eğitim gören yazar ve iş insanı Hayri Cem ‘Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm’ kitabının tüm telif gelirlerini Darüşşafaka’ya bağışladı. Cem, 2019 yılında çıkardığı uzun araştırmalar ve analizlerle hazırladığı “Medya Planlamasında Kullanılan Araştırmalar ve Veriler” isimli kitabının satışından elde edilecek geliri de Darüşşafaka’ya bağışlamıştı.

 

Teknoloji, yeni yazılımlar, yapay zekâ uygulamaları. Dijitalleşmenin kavramdan, yaşam tarzına dönüşen yolcuğu bir yandan göz kamaştırıcıyken bir yandan da oldukça korkutucu senaryolara da konu ediliyor. T24 yazarı ve iş insanı Hayri Cem’in, daha önce yayınlanmış yazılarından yola çıkılarak genişletilen ve derinleşen kitabı Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm tanımları, karşılaştırmaları ve yaptığı projeksiyonla kimi zaman bir dijital sözlük görevi görürken kimi zaman da ortaya koyduğu sıra dışı bakış açısıyla dijitale fütüristtik bir bakış sunuyor.

İnce Düşünülmüş Başlıklarla Kolay Okunan, Heyecan Verici, Dinamik Bir İçerik

Kitap ele aldığı dev konu başlıklarını pratik ve güncel bir dille masaya yatıyor. Veri diktatörlüğü, yapay zekâ, blockchain, kuşaklar, toplumların tarihsel dönüşümü, markalar, sektörler, robotlar, yeni nesil yazıcılar… Son yıllarda hayatımıza giren tüm bu dijital kavram ve olgular Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm’ün ele aldığı konular arasında yer alıyor. 

Teknolojiden çekinmek ile onun çekim alanına girmenin dengesi nasıl kurulur? Dijitalde etik kullanım ve yazılımlar nasıl mümkün olabilir? Bilmediğimiz teknolojiler, hangi sektörlerin alameti farikası? Kripto paralar güvenli mi? Siber saldırılar siber pandemiye dönüşür mü? Çin, dijital dünyanın neresinde? Robotlar, işlerimizi elimizden alacak mı? 

Hayri Cem, Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm’de bu sorulara cevaplar verirken aynı zamanda başka bir şey daha yapıyor ve elimize, dijital yaşam ve dijitalleşmeyle ilgili tartışılmaya değer yepyeni sorular bırakıyor. 

Orion etiketiyle yayımlanan ve tüm telif geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ne devredilen 284 sayfalık Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm dijitalin kısa tarihi ile sonsuz geleceği içinde gezinmek isteyenler için. Pratik anlatımı, güncel dili ve pratik içeriğiyle Hayri Cem’in yeni kitabı, şimdi tüm kitapçılarda ve online kitap satış sitelerinde. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar Hamdi cem’in yeni kitabının tüm telif gelirleri daruşafaka’ya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  “Cezaevi arazisi parka dönüştürülsün, Buca nefes alsın”- Güncel Haberler Bağlantılı Araç Teknolojisi Siber Saldırılara Karşı Korunmasız- Güncel Haberler Kemer’de Koray Avcı Rüzgarı Esti- Güncel Haberler Didim Belediyesi vatandaşların talebini yerine getirdi- Güncel Haberler Başkan Keleş: Bu Usulsüzlüğe Susmayacağız Hepsi Yargıya da Halka da Hesap Verecek- Güncel Haberler Halkın Sağlığı Gölbaşı Belediyesi’ne Emanet- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat