Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yeni hikayesi yenilenen dekorları ve güçlü oyuncu kadrosuyla Kuruluş Osman sezona rekorlarla başladı

Ana Sayfa » Dizi Film Haberleri » Yeni hikayesi yenilenen dekorları ve güçlü oyuncu kadrosuyla Kuruluş Osman sezona rekorlarla başladı
Google News Abone Ol
Yeni hikayesi yenilenen dekorları ve güçlü oyuncu kadrosuyla Kuruluş Osman sezona rekorlarla başladı

Ekranların en çok izlenen dizisi ‘Kuruluş Osman’, yeni sezonunun ilk bölümüyle reytinglerin zirvesinde başladı. Kuruluş Osman, Çarşamba gününün en çok izlenen yapımı oldu ve tüm diziler arasında sezonun en iyi açılışını yaptı.
‘Kuruluş Osman’ın  99. bölümünde yer alan ve büyük ilgi gören 1300’lü İstanbul animasyon görüntüleri için 50 kişilik animasyon ekibi, üç ay boyunca çalıştı.

ANİMASYONLAR ÜÇ AYDA HAZIRLANDI

Kuruluş Osman’da ilk kez 1300’lü yılların İstanbul görüntüleri Türk televizyonlarında seyirciyle buluşurken, animasyon ekibi tarafından hazırlanan görüntülerde Galata Kulesi, Ayasofya, Haliç ve Tarihi yarımada gibi İstanbul’un simgeleri dönemine uygun olarak yapıldı. Bu dijital görüntülerde ayrıca Arena, Saray, İmparatorluk, şehir merkezi, sokaklar ve evler gibi yapılar yer aldı.

11 YENİ OYUNCU

kuruluş osman yeni oyuncuları

Kuruluş Osman’ın dördüncü sezon kadrosuna katılan birbirinden iddialı ve yetenekli oyuncular;

kuruluş yeni oyuncu

Hakan Yılmaz (Kantakuzenos), Nihat Altınkaya (Olof), İpek Karapınar (Frigg), Deniz Hamzaoğlu (Bayındır Bey), Kaan Yalçın (Öktem Bey), Almıla Uluer Atabeyoğlu (Bengi Hatun), Miray Akay (Alçiçek Hatun), Begüm Çağla Taşkın (Ülgen Hatun), Caner Nalbantoğlu (Dan), Talat Can Büyükaltay (Erik) ve Noyan Üzer (Frodi) dizinin 99. Bölümünde seyirciyle buluştu ve büyük beğeni topladı.

‘Kuruluş Osman’ın dördüncü sezonu için 250 kişilik sanat ekibi tarafından 1300’lü yılların Roma mimarisine uygun bir arena inşa edilirken, Osman Bey’in Konağı,  Marmara Hisarı, Yenişehir Şehri ve Türk Beyi Obası gibi yeni mekanlar da dekorlar arasına eklendi.

OSMAN BEY’E DEV BİR BEY KONAĞI

Osman Bey’e 5.000 metrekarelik devasa bir konak yapıldı.  5000 metrekarelik konak; 2 kattan ve ahşap bir yapıdan oluşurken, her detayıyla 1300’lü yıllar Türk mimarisi temel alınarak hazırlandı. Konağın üst katında 3, alt katında 2 oda ve 1 mutfak bulunuyor. Aynı zamanda avlusu bulunan konağın dışarıdaki odalarla beraber toplamda 15 odası mevcut.

ARENA

kuruluş osman arena

1300’lü yıllar Roma mimarisine göre inşa edilen arena, 3.000 metrekareden oluşuyor.  Arenanın alt bölümünde ayrıca zindanlar, koridorlar ve dövüşçüler için odalar bulunuyor.

MARMARA HİSARI

kuruluş osman hisar

Diziye yeni eklenen mekanlardan biri olan Marmara Hisarı, 5.000 metrekareden oluşuyor. İçinde kale, surlar, iç odalar ve bir de Tekfur Sarayı yer alan askeri garnizon, 1300’lü yılların Roma mimarisi örnek alınarak yapıldı.

YENİŞEHİR

Osman Bey’in fethedip başkent yaptığı Yenişehir, toplamda 10.000 metrekareden oluşuyor. 10.000 metrekareden oluşan Yenişehir Şehri’ne yeni sokaklar,  tüccar dükkanları, evler, pazar yeri ve şehir meydanı gibi alanlar eklendi.

TÜRK BEYİ OBASI

Kayı Obası ve Turgut Bey obasına dördüncü sezonda yeni bir Türk Beyi Obası eklendi. Yeni oba 5.000 metrekarelik alanda 30 çadırdan oluşurken obada ayrıca yaşam alanları da inşa edildi.

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, Çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.

Yeni hikayesi yenilenen dekorları ve güçlü oyuncu kadrosuyla Kuruluş Osman sezona rekorlarla başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kamufle ve Toygar Işıklı’nın Çukur’un final bölümü için yaptığı şarkı sadece Deezer’da beIN CONNECT’in Yeni Nesil Komedi Dizisi “Aile Şirketi’ 3. Sezonu ile Komedi Dozunu Artırarak Devam Ediyor UAVERA’dan Önemli Başarı Çağatay İHA Türk Hava Kurumu Teknik Envanterine Girdi- Güncel Haberler Sony, Sony Teknoloji Günü’nde sekiz yeni teknolojiyi tanıttı- Güncel Haberler Deniz Portföy’den yaşanabilir yarınlara odaklanan Sürdürülebilirlik Fon Sepeti Fonu- Güncel Haberler Farklı Kültürler bir araya geliyor

REYTING SONUÇLARI

1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider! 29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat