Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yeni Kurumsal Saldırı Vektörü NFT’ler Olabilir- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Yeni Kurumsal Saldırı Vektörü NFT’ler Olabilir- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

NFT’LER İÇİN SİBER GÜVENLİK ÖNEM ARZ EDİYOR!

 

NFT’ler, sanattan spora, müzikten oyun endüstrisine kadar her şeyi etkiliyor. İşletmeler iş stratejilerinden çalışan sadakatine kadar her alana da karşılıksız token kullanımını dahil etmeye hazırlanıyor. NFT’lerin kurumsal yaşama dahil olması ise kurumları ve çalışanları da doğal olarak hackerlerin hedefine yerleştiriyor. Hackerlerin yeni hedefi olabilecek önemli bir alan olan NFT’ler için Komtera Teknoloji Satış Direktörü Gürsel Tursun, şirketlerin önlem alması gerektiğinin altını çiziyor.

 

Günümüzde karşılıksız ya da değiştirilemez token olarak kullanılmaya başlanan NFT’ler işletmelerin iş stratejilerinde, marka bilinirliği kampanyalarında ve çalışan iletişim çalışmalarında yerini almak için hazırlanıyor. Sanattan spora, müzikten oyun endüstrisine kadar hemen hemen her alanda varlığını gün geçtikçe artıran NFT’ler kötü amaçlı saldırılar gerçekleştiren hackerlerin de ilgisini çekiyor. Kullanıcıların şifre, kredi kartı ve kişisel bilgilerine ulaşabilmek için çeşitli saldırılar gerçekleştiren hackerlerin şimdi de NFT’ler üzerine yoğunlaştığını ve kurumsal şirketlerin iş stratejilerinde yer vermek üzere bu alanda çalışmalar gerçekleştirdiğini aktaran Komtera Teknoloji Satış Direktörü Gürsel Tursun’a göre bu durum şirketleri hackerlerin açık hedefi haline getiriyor ve gerçekleşebilecek tüm siber saldırılara karşı önlem alınması gerekiyor.

 

NFT Hızla Büyüyen Bir Tehdit Olmasın

 

NFT, herhangi bir dijital dosyanın benzersiz olduğunu onaylayan, blok zinciri adı verilen dijital defterde depolanan bir veri birimidir. Bir NFT, bir kriptografik belirteç gibi işlev görür, ancak Bitcoin gibi kripto para birimlerinin aksine, karşılıklı olarak birbirinin yerine geçemez ve değiştirilebilir değildir. Fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi pek çok alanda oluşturulabilen NFT’ler için orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT'nin alıcısı ile sınırlı kalmıyor. Tüm dijital öğelerin kopyaları herkesin edinmesi için mevcutken, NFT'ler, sahibine telif hakkından ayrı bir sahiplik kanıtı sağlamak için blok zincirlerinde izleniyor. 2021 yılı ile NFT kullanımına olan ilginin giderek arttığına ve dikkatleri çeken Komtera Teknoloji Satış Direktörü Gürsel Tursun, kimlik avı saldırganlarının dijital platformlarda takibi yapılan NFT’leri ve token oluşumu ile ilgili büyük platformları hedef aldıklarını dile getiriyor.

 

NFT Platformlarındaki Saldırılara Dikkat! 

 

Dijital bir ürün olarak alıcılara sunulan NFT’ler hackerler için cazibeli bir hedef olarak görülüyor ve hackerler bu NFT’ler için özel olarak saldırı girişimlerinde bulunuyor. Başta kimlik avı saldırı yöntemi olmak üzere pek çok yöntemi birlikte kullanan siber saldırganlar özellikle bir pazar yerinin tamamını ele geçirmeye odaklanıyor. Platform yetkililerinin gerekli önlemleri alarak kullanıcı verileriyle birlikte bütüncül bir korumayı benimsemeleri gerekiyor açıklamasında bulunan Komtera Teknoloji Satış Direktörü Gürsel Tursun, gerçekleşen saldırıların başarılı olması durumunda kullanıcıların blok zincirlerde bulunan bütün verilerine ulaşımının engellenebileceğinin altını çiziyor. Tursun, kullanıcıları güncelleme takiplerinin sık sık kontrol etmeleri ve gelen sahte içerikli e-postalara da dikkat dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yeni Kurumsal Saldırı Vektörü NFT’ler Olabilir- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Başkent Kültür Yolu Festivali Cumhuriyet Müzesi’nde Tuluyhan Uğurlu’yu Ağırlayacak- Güncel Haberler Çevre Dostu 2021 Serisi LG Klimalar Çok Yakında Satışta Gilead, üst düzey yönetici kadrosu tecrübeli isimlerle güçlenmeye devam ediyor- Güncel Haberler COVID-19 atlatan kanser hastalarında uzun dönemli sağlık sorunları görülebilir- Güncel Haberler Suadiye D&R’da Günlerden ‘Kalben’di!- Güncel Haberler IMCD’den TEGV aracılığı ile uzaktan eğitime anlamlı destek- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat