Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yenişehir Belediyesinden öğrencilere ücretsiz sahur ve iftar yemeği- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Yenişehir Belediyesinden öğrencilere ücretsiz sahur ve iftar yemeği- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Yenişehir Belediyesinden öğrencilere ücretsiz sahur ve iftar yemeği- Güncel Haberler

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile birlikte ilk iftarını Yenişehir Belediyesi Misafirhanesinde kalan üniversite öğrencileriyle yaptı.

 

Yenişehir Belediyesi Misafirhanesinde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Abdullah Özyiğit, Ramazan ayı boyunca Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Yenişehir Belediyesi Misafirhanesinde kalan öğrenciler için sahur ve iftar yemeklerinin ücretsiz olacağını söyledi.  Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Yenişehir Belediyesi Misafirhanesinde konaklayan 100’ü kız toplam 718 üniversite öğrencisi Ramazan ayı boyunca ücretsiz sahur ve iftar yemeği hizmetinden yararlanabilecek.

 

Başkan Özyiğit, “Her zaman yanlarında olmak için büyük bir gayretle çalışıyoruz.”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile üniversiteli gençlerle iftarda buluşan Başkan Abdullah Özyiğit, “Üniversite öğrencilerimiz ülkemizin aydınlık geleceği, her zaman yanlarında olmak için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Gençlerimizin çok zor koşullarda eğitim hayatlarını sürdürdüklerini biliyoruz.” dedi.

 

“1 hafta içerisinde 400 üniversiteli gencimizin barınama sorununu çözmüştük”

Bu yıl 318 kişilik Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdunu hizmete açtıklarını ancak birçok üniversite öğrencisinin kalacak yer sorunu yaşaması nedeniyle sadece 1 hafta içerisinde Aktif Yaşam Merkezi olarak tasarlanan binayı da öğrenciler için hazırladıklarını söyleyen Başkan Özyiğit, “Yenişehir’imizde eğitim hayatlarını sürdüren üniversite öğrencilerinin mağduriyetini engellemek için burayı bir haftada hazırladık ve şuan 400 gencimiz burada konaklıyor. En iyi şartları kendilerine sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yurdumuzda ve Misafirhanemizde kalan gençlerimizin ilçemizdeki kültür ve sportif faaliyetlerden ücretsiz yararlanmalarını da sağlıyoruz.” diye konuştu.

 

Başkan Özyiğit,  Öğrenci’YE uygulamasını da hatırlattı

Geçtiğimiz hafta Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile imzaladıkları ve üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren protokolü de hatırlatan Başkan Özyiğit, “Beşiktaş Belediyesinin üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek desteği sunduğu Öğrenci’YE uygulamasını Yenişehir Belediyesi olarak ilçemizde de hayata geçiriyoruz. Proje için hazıklıklarımız devam ediyor, çok kısa bir sürede çalışmamızı tamamlayacağız. Ve her gün onlarca belki de yüzlerce üniversite öğrencisi ilçemizdeki restoranlardan ücretsiz yemek yiyebilecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yenişehir Belediyesinden öğrencilere ücretsiz sahur ve iftar yemeği- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çukurova’yı renklendiren festival- Güncel Haberler EÜ Genç Kızılay Topluluğu’ndan  “Eğitim Zirvesi”- Güncel Haberler 1 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları! “Reyting Savaşında Galip Gelen Yapım Belli Oldu: İşte Birinci Olan Dizi!” “Aileler Yarışıyor” yeni sezonda Asuman Krause’nin sunumuyla 28 Haziran Pazartesi gününden itibaren, hafta içi her akşam 21.00’de 360’ta!- Güncel Haberler 6. Güzel Ordu Kısa Film Festivali Başladı- Güncel Haberler INTERPOL, teknoloji kaynaklı kötüye kullanımla mücadele için Stalkerware Karşıtı Koalisyona destek verdi

REYTING SONUÇLARI

29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat