Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

MİLLİ YATIRIM VE ÜRETİM ALERJİSİ

Ana Sayfa » Blog » MİLLİ YATIRIM VE ÜRETİM ALERJİSİ
Google News Abone Ol

1961 Yılında Cemal Gürsel tarafından istenildiği için üretilen ilk yerli otomobil ” Devrim Arabası” çeşitli nedenler ve engellemeler nedeniyle seri üretime geçememiş ve bu deneme fiyasko ile bitmişti.

Keşke, o gün bu üretim başarılı olsaydı, Ülke olarak bugün yollarımızda yerli otomobillerimiz olurdu. Ama olmadığı için maalesef ithal arabalar kullandık, bunun içinde kaynaklarımızı israf ettik.

Darbe dönemi olmasına rağmen o günde “Devrim Arabalarına”, “Bira fabrikamız yok iken, yerli otomobil fabrikası yapılması saçmalıktır.” diye karşı çıkılmıştı.

Rahmetli Erbakan bugünkü yerli traktörümüzün fikir babası olan ve nüvesini oluşturan ” Gümüş Motor”, Başak Traktör projesini dillendirdiğinde ve üretimini yaptığında, neler çektiği, nasıl bir muhalefet bloğu ile karşılaştığı siyasi tarihimiz arşivlerinde yerini almıştır.

2019 yılında yerli elektirikli otomobilin tanıtımının yapılması ile aynı muhalefet bloğunda “Milli Yatırım ve Üretim Alerjisi” nüksetti. Bunun içinde karın ağrısı başladı. Dillerinin ucu ile bile hayırlı olsun diyemediler.

İnsan vücudunda biyolojik olarak belli nesnelere karşı alerjisi olduğu gibi, toplumlarda da müzmim “Milli Yatırım ve Üretim Alerjisi” olduğu için istem dışı tepkileri oluyor. Bütün insanlar için normal olağan şeyler, alerjisi olanlar maalesef anlamsız tepki veriyor. Bu günkü anlamsız tepkileri de bu çaresizlik kapsamın da değerlendirilmesi gerekir.

2023 yılı hedefleri arasında yapılması planlanan yatırımlar arasında yer alan yerli otomobilin tanıtımının yapılması mükemmeldi. İnşaallah kesintiye uğramaz ve “Devrin Otomobilinin” üretiminin devamı gelir.

MİLLİ YATIRIM VE ÜRETİM ALERJİSİ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Başkan Topaloğlu, Göynük Mahallesindeki Yol Yapım Çalışmasını Denetledi- Güncel Haberler Kötü amaçlı yazılımların yüzde 91,5’i şifreli bağlantılar yoluyla yayıldı- Güncel Haberler Yasmin Levy Yeniden İstanbul’da!- Güncel Haberler Siber suç oranı gençler arasında artıyor- Güncel Haberler İpek Duben ile Düşünmek- Güncel Haberler Migros, Kadın Girişimcilerin Ürünlerini Mağazalarında Satışa Sunuyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat