Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İlkbahar’22 Dönemi Başladı – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İlkbahar’22 Dönemi Başladı – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

 Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, MY Executive ve Galatasaray Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’ İlkbahar’22 Dönemi’nin açılış töreni çevrim içi olarak 2 Mart’ta gerçekleştirildi.

 

TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, “Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı TKYD olarak, MY Executive ve Galatasaray Üniversitesi ile hayata geçirdiğimiz ‘Yönetim Kurullarının Güçlendirilmesi Programı’nın bir bölümü. Adından da anlaşılacağı üzere bu program ile yönetim kurullarını güçlendirmeyi ve onların yeni normale hazır hale gelmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi. MY Executive Kurucu Ortağı Müge Yalçın ise açılış konuşmasında “Toplam 16 hafta sürecek bu programımızda; iş dünyasının çok değerli liderleri, profesyonelleri ve ekonomi basınının çok kıymetli temsilcileri bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşmak üzere gönüllü olarak yer alıyor. Önemli bir ihtiyaca, çok güçlü bir şekilde cevap veren programımızın katılımcıları; görev alacakları birçok şirketin, kurum ve kuruluşun sürdürülebilir başarısına çok değerli katkılar sağlayacak.” dedi.

 

Kurumsal yönetim anlayışının Türkiye’de tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) MY Executive ve Galatasaray Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’nın İlkbahar’22 Dönemi’nin açılış töreni çevrim içi olarak 2 Mart Çarşamba günü gerçekleştirildi. Aclan Acar, Ahmet Dördüncü, Ali Ülker, Prof. Dr. Aytül Erçil, Cüneyt Türktan, Duygu Yılmaz, Ethem Kutucular, Feyyaz Ünal, Galya Molinas, Hakan Eminsoy, Mehmet Sami, Murat Kolbaşı, Murat Selek, Müge Yalçın, Orhan Turan, Perihan İnci, Dr. Tamer Saka, Tanyer Sönmezer, Tayfun Bayazıt ve Dr. Yılmaz Argüden gibi iş dünyasına yön veren isimlerin mentor olarak katılacağı eğitim programı yönetim kurulu üyelerinin, bağımsız yönetim kurulu üyelerinin, yönetim kurulu üyesi adaylarının desteklenmesini, güçlendirilmesini ve geleceğine yön verdikleri şirketlere sağladıkları katma değerin artırılmasını hedefliyor.

 

Dr. Tamer Saka, Müge Yalçın ve Prof.Dr. Volkan Demir Çevrim içi açılış töreninde görüşlerini aktardı

 

TKYD’nin, MY Executive ve Galatasaray Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’ İlkbahar’22 Dönemi’nin açılış töreninde söz alan Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka; ‘Yönetim kurullarının daha etkili ve verimli çalışması için dikkat edilmesi gereken noktaları, örnekler vakalar ve yaşanmış tecrübeler üzerinden anlatacağız. Düzenli olarak gerçekleştireceğimiz webinar’larda pandemi sonrasındaki dönemde yönetim kurullarının karşısına çıkacak farklı konuları detaylarıyla ele alacağız. Dijital dönüşüm, çevik organizasyon yapıları, sürdürülebilirlik gibi günümüzde önemi giderek artan konuların yönetim kurulunda nasıl değerlendirilebileceğini, o konunun uzmanlarından dinleyeceğiz. Ben bu noktada deneyim ve birikimlerini katılımcılarımızla paylaşacak olan değerli dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. ’diye ekledi.

 

My Executive Kurucu Ortağı Müge Yalçın ‘Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; şirketlerde doğru oluşturulmuş, güçlü bir yönetim kurulu , sürdürülebilir başarının anahtarıdır. Güçlü yönetim kurulları, güçlü şirketler ve güçlü şirketler de güçlü bir ülke ekonomisi anlamına gelir. 11 yıl önce bu düşüncelerle yola çıktım.   Yönetim kurullarının doğru oluşturulması konusuna özellikle odaklanarak çalışmaya başladım ve zaman içinde çalışmalarımı bir sosyal sorumluluk anlayışıyla daha da büyüttüm. Kısaca MYBoardMember olarak adlandırdığımız Yönetim Kurullarının Güçlendirilmesi programı, bu anlayışla ve TKYD’nin davetiyle hayata geçti. Aralık ayında başladığımız ilk dönemimiz Mart ayı sonunda tamamlanacak. Gerek katılımcıların gerekse programımıza katkı sağlayan iş insanlarının, duayen profesyonellerin ve ekonomi basınının değerli temsilcilerinin olumlu değerlendirmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Daha fazlasını başarmak için güç veriyor. Programımızın bugün başlayan İlkbahar’22 döneminde de başarıyla devam edeceğine ve daha da güçleneceğine inanıyorum. ’dedi.

 

Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir; ‘Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve GSUKUYDEM olarak, programın katılımcılara büyük faydalar ve tecrübeler sağlayacağına inanmaktayız. Bunun yanında yönetim kurulu üyelerinin geliştirilmesinin şirketleri de geliştireceğinin bilincindeyiz. Bu bakımdan programın, ülkemizin şirketlerinin sürdürülebilirliklerine, nesilden nesile yaşamalarına ve iyi yönetilmelerine vesile olacağını düşünmekteyiz. Üniversite ve fakülte olarak şirketlerimizin Kurumsal Yönetim ilkelerini benimsemelerinin, ülkemizin ekonomik ve toplumsal yaşamına büyük etkiler yapacağını gerek akademik çalışmalarda gerekse Araştırma Merkezlerimiz vasıtasıyla akademik bilgiyi iş yaşamı pratiklerine evirerek katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.’ diye ifade etti.

 

Yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticiler katılabiliyor

Toplam 16 hafta sürecek programda yönetim kurulu simülasyonları, Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iş birliği ile gerçekleştirilecek ve Katılım Belgesi verilecek. TKYD ve MY Executive tarafından hazırlanan programa; halihazırda yönetim kurulu üyesi olanlar, aile şirketlerinde yönetime katılan ya da katılmaya hazırlanan yeni nesil aile üyeleri, bağımsız yönetim kurulu üyeliğine aday C Level yöneticiler ve yönetim danışmanları katılabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İlkbahar’22 Dönemi Başladı – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Başkan Soyer muhtar ziyaretlerini sürdürüyor- Güncel Haberler Kadına yönelik şiddetin bilinmeyen yüzü: Psikolojik Şiddet Monster Notebook’tan performans tutkunlarına ücretsiz RAM ve SSD yükseltme fırsatı!- Güncel Haberler Obezite Tedavisinde Bitkisel İlaçlara Dikkat!- Güncel Haberler İon Kentler Birliği Projesi Fazıl Say’ın muhteşem konseriyle start verdi- Güncel Haberler Gastronominin ustaları öğrencilerle buluştu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat