Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yüz Tanıma Teknolojisi ve Çalışma Prensibine Bakış

Ana Sayfa » Blog » Yüz Tanıma Teknolojisi ve Çalışma Prensibine Bakış
Google News Abone Ol

Hızla gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün insan hayatı daha kolay bir hal almaya başlamıştır. Her bir bireyde insan yüzü, farklı bir karakteristik özelliğe sahiptir. Bu nedenle giriş güvenliğinin önemli olduğu alanlarda yüz tarama diğer adıyla yüz tanıma sistemleri tercih edilmektedir.

Yüz Tanıma Teknolojisi Nedir?

Yüz tanıma, insan yüzünü otomatik bir şekilde algılayarak analizini gerçekleştiren bilgisayar tabanlı bir güvenlik sistemidir. Bu sistem, en hızlı biyometrik ve en az düzeyde hata çıkaran bir yöntemdir. Yüz tanıma teknolojisi ile kart tanımlama, güvenlik ihlalleri ve şifre unutma gibi pek çok problem ortadan kalkmaktadır.

Yüz Tanıma Sisteminin Çalışma Mantığı

Geçiş güvenliğine önem veren bütün kamu ve özel kuruluşlarda yüz tanıma sistemleri kullanılması ile yalnızca sisteme tanımlanan ve giriş yapması istenen kişilerin geçişine izin verilmektedir.

İlk etapta tercih edilen cihazlar uygun alanlara yerleştirilmektedir. Kişilerde gözlük, saç ya da sakal olması geçiş kontrolünü engellememektedir. Tespit işlemi, güneş ışınları olduğu zamanlarda zorlaştığı için cihazın direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekmektedir.

Geçişine izin verilecek olan kişilerin ilgili personel tarafından resimleri sisteme 3 boyutlu olarak aktarılmaktadır. İzleme merkezinde yer alan çalışanlar tarafından, o kişiye ait tüm özlük bilgileri ve aktarılan resimler veritabanına kaydedilmektedir. Elde edilen bilgiler ile görüntü karşılaştırılarak sisteme yüklenmektedir. Yüz tanıma güvenlik sistemi personel takip sistemi ile kişilerin tanınması ve geçişlerine izin verilmesine olanak sağlanmaktadır.

Her bireyin kendisine özel bir yüz yapısı bulunmakla birlikte bir başkasının yüz şekli kullanılamaz ya da kopyalanamaz. Bu durum ise PDKS sistemleri ile sağlanan güvenliğin son derece yüksek olduğunun en önemli kanıtıdır. Yüz yapısı da aynı parmak izlerinde olduğu gibi herkeste farklıdır. Böylece Sensormatic yüz tarama teknolojisini kullanmaya başlayarak pek çok yönden avantaj sağlayabilirsiniz.

yüz tanıma

Yüz Tanıma Sistemi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Yüz tanıma nasıl çalışır sorusu özetle şu şekilde cevaplanabilir: Sistemde yapılan yüz tarama işlemi sonrasında uyuşma var ise kişinin geçişine izin verilir. Uyuşma olmayan durumlarda ise geçişe asla izin verilmez. Çalışma alanlarının güvenliği bu şekilde sağlanmakla birlikte girmesi yasak olan kişilerin geçişleri de engellenebilmektedir.

Sensormatic yüz tarama teknolojisi ile personellerin fazla mesaileri, işle ilgili tüm bilgileri ve çalıştıkları süre otomatik olarak elde edilerek, personel devam sistemi ve maaş hesaplaması kolay bir şekilde yönetilebilir.

Yüz tanıma sistemi neredeyse tüm giriş çıkışların düzenli bir şekilde kayıt altına alınmasını sağlar. Bununla birlikte okul ya da dershanelerde öğrencilerin giriş çıkışları kontrol edilerek, ailelerine düzenli bilgi aktarımı sağlanabilir. Çeşitli kullanım alanı bulunan ve yüksek güvenlik sağlayan bu sistem için mutlaka Sensormatic güvenlik hizmetleri sayfasını ziyaret edin.

Yüz Tanıma Teknolojisi ve Çalışma Prensibine Bakış - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Müzik Kısıtlaması Turizmi Etkiliyor- Güncel Haberler Azap HG ve Velet’ten Yepyeni Bir Düet: “Çukur” Genç yeteneklerden muhteşem performans – Güncel Haberler Borusan’dan, Perili Köşk’te 50. İstanbul Müzik Festivali’ne Özel Açılış Partisi- Güncel Haberler Gölcük Yeni Sanayi Camii Cuma Günü İbadete Açılıyor- Güncel Haberler Mart Ayında FilmBox+’ta Kadınlar Başrolde- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat