Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zeynep Aslan Unutulmadı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Zeynep Aslan Unutulmadı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Menemen’de 14 Ekim 2020 tarihinde antrenman yaptığı sırada tali yoldan çıkan bir kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan anısına bisiklet turu düzenlendi. Bostanlı Demokrasi Meydanı'nda buluşarak hep birlikte kazanın meydana geldiği noktaya giden bisikletliler, daha sonra Karşıyaka Belediyesi'nin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Zeynep Aslan Pump Track Bisiklet Parkuru’nda basın açıklaması yaptı. Zeynep Aslan'ın ailesinin de katıldığı anma etkinliğinde duygu dolu anlar yaşandı.

 

“BİSİKLETİME ÇARPARSAN ÖLÜRÜM”

Türkiye’de bisikletli ölümlerinin her geçen gün arttığına dikkat çekilen basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: “Son iki yılda 320 bisikletli can verdi. Motorlu taşıtların yol açtığı çarpışmalar sebebiyle bisikletli ölümler giderek artıyor. Ölümlerin çoğunun bisikletlilerin yolun sağından veya emniyet şeridinden giderken arkadan çarpmayla meydana gelmesi dikkat çekicidir. Bisikletli yaşamın gelişmesi için tedbir, denetim ve eğitimlerin artırılması gerekir. Tüm bakanlık ve yerel yönetimlere Türkiye genelinde bir çağrı yapıyoruz. Hız sınırları kontrol altına alınmalı, bisikletin taşıt olarak sürücüler tarafından kabul görmesi sağlanmalı. Güvenli şeritler ayrılmalı. Evrensel kuralların müfredata alınması ve insana saygının üzerinde durulması için harekete geçilmeli. Bisiklet sürücüleri olarak öncelikle trafik güvenliği önlemlerin artırılmasını istiyoruz. Çünkü; "Bisikletime çarparsan ölürüm". Bunun için tüm trafik birimlerinden tüm araç sürücülerine bu konuda durmaksızın uyarılar yapılmasını istiyoruz. Motorlu taşıt eğitimleri ve sınavlarında da bu konunun ciddi şekilde ele alınmasını istiyoruz. Sadece iki yılda kaybettiğimiz bisikletliler bu önlemlerin alınmaması yüzünden hayatını kaybetti. Bu ölümleri durdurmak hepimizin elinde, devam etmesi ve ellerimizin kana bulanması da yine bizlerin elinde. Gelin bu çarpmaları durduralım."

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Zeynep Aslan Unutulmadı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

İELEV Yeni Yönetim Kurulu, Ahmet Argun Başkanlığında Göreve Başlayacak- Güncel Haberler Dünyaca ünlü şef Lorenzo di Gravio, d.ream Şef Kolektifi programı kapsamında d.ream şefleri ile buluştu!- Güncel Haberler Fibabanka’dan Sermaye Piyasalarına İkinci İhraç- Güncel Haberler HUAWEI’den Anneler Günü hediye alternatifleri En İyi Ar-Ge Merkezi yine Vestel’de- Güncel Haberler Yerli firmamız kanser tespitinde dünyanın ilk dördünde- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat