Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zorlu Enerji ‘Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’ arasında – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Zorlu Enerji ‘Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’ arasında – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Sürdürülebilirliği kurum kültürü haline getiren Zorlu Enerji ‘Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’ arasında

 

Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki öncülerinden olan Zorlu Enerji, Akıllı Hayat 2030 vizyonu doğrultusunda geliştirdiği Zorlu Enerji Sürdürülebilirlik Stratejisi ile Argüden Yönetişim Akademisi tarafından şirketlerin sürdürülebilirlik faaliyetlerini belirlemek için hazırlanan ‘Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’ araştırmasına Türkiye’den dahil edilen 14 şirketten biri oldu.

 

Geleceğin enerji şirketi olma vizyonuyla sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getiren Zorlu Enerji, faaliyetlerini çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarındaki tüm riskleri daha iyi yöneterek, paydaşlarının beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda enerji sektöründe karbon ve su ayak izini hesaplayan ilk şirket olan Zorlu Enerji, 2009 yılından bu yana yayınladığı sürdürülebilirlik raporlarını artık çevresel, sosyal ve yönetişimsel performanslarını içeren entegre faaliyet raporu ile her yıl düzenli olarak paylaşıyor. Türkiye’deki elektrik üretiminin tamamını yenilenebilir enerjiden sağlayan Zorlu Enerji, daha iyi bir gelecek için insan odaklı ekosistemlere ve yenileyici iş modellerine yaptığı yatırımlarla sektörüne sürdürülebilirlik konusunda öncülük ediyor. 

 

G20 Ülkeleri tarafından iyi örnek olarak gösteriliyor

Daha iyi bir dünya için şirketler sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarını sürdürürken Argüden Yönetişim Akademisi de alanında en iyi şirketler olan Küresel Sürdürülebilirlik Liderlerinin, faaliyetlerini tanımlayan Sürdürülebilirlik Yönetişim Karnesi’ni geliştirdi. G20 Ülkeleri tarafından iyi örnek olarak gösterilen karne modeli ile etki odaklı paydaşları harekete geçirmeyi ve uygulama etkinliğini artırmayı hedefleniyor. Akademi, SGS Puan Kartı’nı sürdürülebilirlik yönetişimindeki iyi uygulamaları vurgulayarak ve uzun vadeli değer yaratma için ölçüm araçları sağlayarak iş dünyasını daha sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçmeye motive etmek için tasarladı. Şirketlerin sürdürülebilirlik çabalarının yönetişim kalitesi ise rehberlik sağlama, uygulama, yönetim kurulu gözetimi ve döngü boyunca sürekli öğrenme kriterleri altında değerlendiriliyor.

 

7 ülkeden 197 şirket araştırmaya dahil edildi

Beş farklı gruplandırmanın yapıldığı araştırmaya Almanya, Amerika, Çin, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere ve Türkiye’den 10 sektörü temsilen 197 şirket dahil edildi. Akıllı Hayat 2030 vizyonu ile sürdürülebilirliği kurum kültürüne adapte ederek araştırmaya Türkiye’den giren 14 şirketten biri olan Zorlu Enerji, geçtiğimiz yıla göre derecesini bir basamak daha yükselterek Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri arasında bu yıl da yerini aldı. Yenilenebilir kaynaklara dayalı bir enerji ekosistemi yaratmayı amaçlayan Zorlu Enerji, İklim krizi ile mücadelede 2030 yılına kadar operasyonlarından kaynaklanan emisyonlarını sıfırlamak, 2040 yılına kadar tüm değer zincirinde net sıfır emisyona erişmek ve cironun 20’sinden fazlasının yenilikçi iş modellerinden gelmesini sağlamak hedefleri başta olmak üzere planladığı aksiyonlarla uzun vadeli pozitif değer yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Zorlu Enerji ‘Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’ arasında – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  UberTaksi’de yüzde 20 indirim fırsatı- Güncel Haberler BMW Türkiye ve BMW Motorrad Türkiye Social Media Awards’tan Toplam Beş Ödülün Sahibi Oldu Yangın Çıkan Eski Enkaz Döküm Sahası Yemyeşil Alana Dönüştğ- Güncel Haberler Sevgililer Günü’nde Aşkın Şifreleri- Güncel Haberler Başkan Gürün Verdiği Sözü Tutuyor, Taşhan Sitesi Esnafı Suya Kavuşuyor- Güncel Haberler Bay Yanlış Yeni Bölüm Bu Hafta Neden Yok?

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat